• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  10 Ekim katliamından sonra ilk duruşma
  10 Ekim katliamından sonra ilk duruşma
  13 Haziran 2018 11:12
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  10 Ekim Ankara katliamı davasının 9. tur duruşmasında 2. gün başladı. Katliamda yaşamını yitirenlerin aileleri ve katliam günü yaralananlar ile emek ve demokrasi güçleri salonda hazır bulundu.

  Savcının dün verdiği mütalaada 19 tutuklu sanığın 9’u hakkında 101 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, 10’u hakkında ise çeşitli suçlardan süreli hapis cezası istenmişti

  Tutuklu sanıklar 10.00’da salona getirildi. Sanıkların mütalaaya ilişkin savunmaları avukatları olmadığı için bir sonraki celseye bırakılırken, müşteki avukatlarından Nuray Özdoğan, “Bu politik bir katliamdır” dedi. Özdoğan, “Yargının sunduğumuz delilleri görmeme hakkı yok. Bu örgütü insanlığa karşı suç işleyen örgüt olarak görmek evet yargının görevidir. Savcılık makamını eleştiriyoruz. Adalet bu sanıklara verilen ceza ile gercekleşmeyecek” ifadelerini kullandı.

  Hatica Akaltın’ın avukatı savunma yaparken savcı, “Mütalaayı düzgün okuyun, kime yaranacağım?” diyerek araya girince salonda tansiyon yükseldi. Savcıya aileler tarafından “Neden gaz sıkan polisler yargılanmıyor?” diye soruldu.

  Duruşma sürüyor…


  Yorumlar  İlgili Haberler