• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Adları Antalya’da yaşatılacak
  Adları Antalya’da yaşatılacak
  3 Kasım 2017 13:09
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Antalya’nın Finike İlçesi’nde Sedir ağacı ormanlarını korumak için bölgedeki taş ocaklarına karşı mücadele veren ve geçen mayıs ayında evlerinde katledilen Ali ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin adı parkta yaşatılacak.

   

  Antalya’nın Finike ilçesinde 9 Mayıs’ta  korkunç bir cinayet sonucu hayatlarını kaybeden Ali ve Aysin Büyüknohutçu’nun mücadelesine destek için doğa ve yaşam savunucuları Antalya’da buluşuyor. Üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen cinayet hala aydınlatılamazken kent ve doğa mücadelesi veren kurumlar, kişiler Antalya Muratpaşa’da Büyüknohutçu çiftini anacak. Anma etkinliğinde Muratpaşa’daki parka çiftin adı verilecek.

   

  çevreci cinayet

   

   

  Adları ölümsüzleşecek

  Çevre mücadelesinde hayatlarını kaybeden Ali ve Aysin Büyüknohutçu’yu anma etkinliği için doğa ve yaşam savunucuları tarafından yapılan duyuru şöyle:

  “Ali ve Aysin Büyüknohutçu çiftini, ve verdikleri örnek doğayı koruma mücadelesini unutmamak ve unutturmamak için, 4 Kasım tarihinde Antalya – Muratpaşa’da buluşuyoruz. Onları, adlarını vereceğimiz parkta düzenleyeceğimiz anma etkinliğiyle ölümsüzleştireceğiz.


  Tüm kent ve doğa mücadelesi veren kuruml ve bireyleri 4 Kasım 2017 tarihinde, tüm gün düzenleyeceğimiz etkinliğe davet ediyoruz.


  ÜCRETSİZ OTOBÜS KALKIŞ BİLGİSİ:
  3 KASIM CUMA OTOBÜS HAREKET NOKTALARI
  ANTALYA / Otobüs Hareket Noktası / 4 KASIM SABAHI: Konyaaltı Belediyesi Önü – Saat: 10:30, Muratpaşa Belediyesi Önü – Saat: 11:00 , Mimarlar Odası Önü – Saat: 10:30
  İSTANBUL / Otobüs Hareket Noktası: Saat 21:30
  * Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
  * Sarıyer Hacıosman Metro Önü
  İZMİR / Otobüs Hareket Noktası / 3 Kasım’ı 4 Kasım’a bağlayan gece: Saat:00:30
  * Alsancak Gar Önü
  BURSA / Otobüs Hareket Noktası: Saat: 23:00
  * Osmangazi Fomara Meydanı, Metro İstasyonu Yanı
  Not: Otobüsler ücretsizdir.”


  Yorumlar  İlgili Haberler