• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Ahmet Tulgar “Seher”i imzalayacak yazarlar arasında
  Ahmet Tulgar “Seher”i imzalayacak yazarlar arasında
  2 Kasım 2017 13:44
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  36. Uluslararası Kitap Fuarı “İyi ki Varsın Edebiyat” temasıyla bu hafta sonu başlıyor. Kitap Fuarında Selahattin Demirtaş’ın Dipnot Yayınları’ndan çıkan öykü kitabı “Seher”i 28 yazar imzalayacak.

   

  36. Uluslararası Kitap Fuarı’ nda Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın hapishanede yazdığı “Seher” isimli öykü kitabını onun adına yazarlar imzalayacak. 16 Eylül’de Dipnot Yayınları tarafından yayınlananan kitabın imza günü Demirtaş’ın tutuklandığı 4 Kasım 2016 gününün yıl dönümü olan 4 Kasım Cumartesi  ve fuarın son günü olan 12 Kasım’da yapılacak.

   

  Editörümüz ve yazar Ahmet Tulgar Seher’i imzalayacak

  İmza programının ilk günü olan 4 Kasım Cumartesi, saat 15.00’te başlayacak olan etkinliğe 14. İmza Salonu’nda katılacak yazarlar ve şairler şöyle: Ahmet Tulgar, Gaye Boralıoğlu, Hüseyin Kıran, Jaklin Çelik, Karin karakaşlı, Mehmet Said Aydın, Murat Uyurkulak, Müge İplikçi, Necmiye Alpay, Oya Baydar, Seray Şahiner, Şeyhmus Diken, Sırrı Süreyya Önder, Yavuz Ekinci, Behçet Çelik ve Burhan Sönmez.

   

  Etkinliğin ikinci günü olan 12 Kasım Pazar, saat 15.00’te, 1. İmza Salonu’nda Demirtaş’ın kitabını imzalayacak isimler ise şöyle: Ahmet Telli, Aslı Tohumcu, Ayşegül Tözeren, Ercan Kesal, Figen Şakacı, Haydar Ergülen, Mehtap Ceyran, Murathan Mungan, Nurcan Baysal, Sezai Sarıoğlu, Sırrı Süreyya Önder, Şebnem İşigüzel ve Şükrü Erbaş.

   

  ahmet tulgar

   

  “Demirtaş barış için çok kıymetli bir insan”

  Selahattin Demirtaş’ın kitabını imzalayacak olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Ahmet Tulgar, “Çok kıymetli, değerli bir insan. Bütün ülke için, barış için. Aynı zamanda iyi bir yazar olduğunu gösterdi. O çıkana kadar vekaleten yapacağız bu işi. Ama okurlar, bir kitap daha alsınlar ve o içerden çıkınca Demirtaş’ın kendisine de imzalatsınlar isterim.” dedi.

   

  Can Yayınları’ndan çıkan “Trajik Nüans” ile “Duygusal Anatomi” adlı son iki kitabını da fuarda imzalayacak olan Ahmet Tulgar fuara ilişkin şunları söyledi: ” Güzel bir duygu. Okurlarla konuşmak, onların neden beğendiklerini, neyi beğendiklerini sormak, okurlarla iletişim halinde olmak güzel. Edebiyat yalnız yapılan bir iş.  Böyle etkinliklerde okuyucularla birlikte olmak önemli. Heyecan veriyor.”

   


  Yorumlar  İlgili Haberler