• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Ahmet Türk’ten eş başkanlık açıklaması: “Böyle bir görev düşünmüyorum”
  Ahmet Türk’ten eş başkanlık açıklaması: “Böyle bir görev düşünmüyorum”
  11 Ocak 2018 11:57
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Selahattin Demirtaş’ın 11 Şubat’ta yapılacak kongrede aday olmayacağını açıklamasından sonra eş başkanlık için adı gündeme gelen deneyimli siyasetçi Ahmet Türk, sağlığının böyle bir görevi yapmaya el vermeyeceğini ve eş başkanlığı daha genç ve dinamik kişilerin yapması gerektiğini söyledi.

   

   

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, partisinin 11 Şubat’ta yapılacak olan kongresinde aday olmayacağını açıklamasının ardından kimin eş başkan olacağı tartışmaları sürerken adı “abi” formülünde geçen eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ten açıklama geldi.

   

  “Düşünmüyorum”

   

  Adının gündeme geldiğinden haberi olmadığını ve böyle bir görevi sağlık sorunları nedeniyle düşünmediğini belirten Ahmet Türk şunları söyledi:

  “Bu görevi genç ve dinamik arkadaşların yapması gerektiğini düşünüyorum. Benim sağlık sorunlarım var. Partimiz bölge kongreleri yapacak. Bu konferanslardan sonra güçlü bir kongre için her zaman destek vermemiz lazımdır. Bu çalışmalara sağlığım el verdiği ölçüde katkı sunmaya hazırım. Eş başkanlık için sağlık koşullarım el vermiyor, böyle bir görev düşünmüyorum.”

   

   

  “Hasip Kaplan’ın açıklamaları talihsizlik”

  Türk, eski HDP Şırnak Miletvekili Hasip Kaplan’ın tartışmalara neden olan açıklamalarını ise “Faşizm ile mücadele edilmesi gereken bir durumda birlikte hareket ettiğimiz kesimler için böyle bir açıklamanın yapılması talihsizlik olmuştur. Sol ve sosyalist kesim ve aydınlarla birlikte bu mücadeleyi veriyoruz. Hasip Bey geçmişte kendisi Kürt kesiminden çok sol ve sosyalist kesimlerle ilişkisi olduğunu söylemiştir. Şimdi kalkıp böyle bir açıklama yapması talihsizlik olmuştur diye düşünüyorum.” sözleriyle değerlendirdi.


  Yorumlar  İlgili Haberler