• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  AKP kan kaybediyor. Erdoğan’a oy veririm diyenlerin oranı yüzde 43.7
  AKP kan kaybediyor. Erdoğan’a oy veririm diyenlerin oranı yüzde 43.7
  20 Ocak 2018 09:12
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Gezici araştırma şirketi’nin son anketine göre ‘Bugün cumhurbaşkanlığı seçimi yapılsa kime oy verirsiniz’ sorusuna

  ‘Erdoğan’a oy veririm’ diyenlerin oranı yüzde 43.7. ‘Akşener’ diyenler ise yüzde 35.2.

  HALKIN NABZI- Gezici Araştırma Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gezici son yaptıkları seçim anketinin sonuçlarını açıkladı.

  Anayasa referandumu sonucunu tahmin eden Murat Gezici, cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili yaptırdıkları anketin sonuçlarını Halk TV’de katıldığı programda açıkladı.

  Murat Gezici, araştırmanın 2-17 Aralık 2017 tarihleri arasında yedi coğrafi bölgede dört bin küsur kişi ile yapıldığını söyledi.

  Gezici, ankete katılanların, “Bugün cumhurbaşkanlığı seçimi yapılsa kime oy verirsiniz” sorusuna “Tayyip Erdoğan’a oy veririm” diyenlerin yüzde 43.7’de kaldığını söyledi.

  Aynı soruya “Meral Akşener’e oy veririm” diyenlerin oranı ise yüzde 35,2. olarak açıklandı. Diğer adaylara oy vereceğini söyleyenlerin oranı ise yüzde 20 olarak belirtildi.

  İKİNCİ TURDA ÇOĞUNLUK YOK 

  “Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalırsa kime oy verirsiniz” sorusuna ise yüzde 45,2’lik kesim “Tayyip Erdoğan” cevabın verirken Yüzde 42,7’lik kesim ise Meral Akşener’e oy verceğini söyledi. Kararsızların oranı ise yüzde 12,1’de kaldı.

  Murat Gezici ayrıca Haziran ya da Kasım aylarında bir erken seçim beklentisi olduğunu söyledi.


  Yorumlar  İlgili Haberler