• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  AKP ve MHP ittifakı şekilleniyor: Üçer kişilik komisyon kurulacak
  AKP ve MHP ittifakı şekilleniyor: Üçer kişilik komisyon kurulacak
  11 Ocak 2018 13:23
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  AKP Sözcüsü Mahir Ünal, MHP’yle ittifak konusunu “milli mutabakat” olarak nitelendirek, “Üçer kişiden oluşan bir komisyon kurulacak” dedi.

   

   

   

  AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP milletvekilleriyle yaptığı toplantının ardından açıklama yapan ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan AKP Sözcüsü Mahir Ünal, MHP’yle ittifak konusunda açıklama yaptı.

   

  Ünal “Sayın Bahçeli ve MHP ile yürüttüğümüz görüşmeler, aynı zamanda büyük bir milli mutabakatın ilk adımı mesabesindedir.” dedi.

   

   

   

  Mahir Ünal ittifak için bir komisyon kurulacağını belirterek şöyle konuştu:

   

  “Türkiye, adeta bir milli mücadele vermektedir. Tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi. Bunu milli mutabakat meselesi olarak görüyoruz. Bizim, Sayın Bahçeli ve MHP ile yürüttüğümüz görüşmeler, aynı zamanda büyük bir milli mutabakatın ilk adımı mesabesindedir. İttifak meselesini itibarsızlaşmaya çalışıyorlar. Türkiye’nin çok ciddi anlamda milli ve yerli unsurların milli mutabakatına ihtiyacı vardır.

   

  Önümüzdeki süreçte oluşturulacak komisyon aracılığıyla bu mesele teknik olarak çalışılacaktır. Şu anda AK Parti, uyum yasaları çerçevesinde bu ittifak konusunu çalışmaktadır. AK Parti için ittifak, bir teknik meseleden ziyade bir milli mutabakat meselesidir. Başlangıç olarak, AK Parti ve MHP’nin bu çalışmayı sürdürmek için üçer kişiden oluşacak bir komisyon kurması düşünülmektedir.”

   

  Kaynak: NTV


  Yorumlar  İlgili Haberler