• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Ampute Milli Takımı’ndan Maltepe’de “engellere çalım”
  Ampute Milli Takımı’ndan Maltepe’de “engellere çalım”
  2 Aralık 2017 11:55
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesi Maltepe Belediyesi farkındalık yaratan bir projeye imza attı. Avrupa’da şampiyonu Ampute Milli Takımı Maltepe’de anlamlı bir organizasyonla “sahaya” çıktı. Maltepe Belediyesi Başkanı Ali Kılıç da bu önemli ve anlamlı maçta engelliler için top koşturdu.

   

   

  Maltepe Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Engelli vatandaşların yaşadığı sıkıntıları anlamak ve toplumsal duyarlılık göstermek adına Yalçın Kızılay Kapalı Spor Salonu’nda oynanan özel bir karşılaşma düzenlendi. Futbol, televizyon ve medya dünyasının önemli isimleri Ampute Milli Takımı ile sahaya çıktı.

   

  “Engellere Çalım” etkinliği kapsamında Uğur Özcan’ın teknik direktörlüğünü yaptığı Fatih Karakuş, Serkan Dereli, Sedat Kurt, Feyyaz Gözaçık, Ökkeş Böke ve Belediye Başkanı Ali Kılıç’tan oluşan Ampute Milli Takımı ile Ahmet Dursun, Yattara, Mustafa Kocabey, boksör Atagün Yalçınkaya ve Adem Kılıççı ile Survivor 2017 Şampiyonu Ogeday Girişken’den oluşan ünlüler karması karşı karşıya geldi. Maç 4-4 berabere biterken, kazanan sevgi ve dostluk oldu.

   

  Maç sonrası konuşan Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Ampute Milli Takımımız, bizlere Avrupa Şampiyonluğu armağan etti. O kocaman yürekleriyle bizleri mutlu ettiler. Hem onların yaşadığı sorunlara, hem de tüm engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek adına buradayız” dedi.


  Yorumlar  İlgili Haberler