• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Ataşehir’de sanat Aralık’ta da dopdolu
  Ataşehir’de sanat Aralık’ta da dopdolu
  29 Kasım 2017 13:52
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Ataşehir Belediyesi tarafından hazırlanan kültür sanat etkinlikleri yılın son ayında da her yaştan insanın ilgi duyacağı ve keyif alacağı bir programla devam ediyor.

   

   

  2 Aralık Cumartesi günü, televizyon ve radyo sektörünün iki ünlü ismi Hopdedik Ayhan ve Mehmet Aydın hem özel radyo ve televizyonlardan unutulmaz anılarını anlatacak, hem de izleyenleri eğlenceli bir yolculuğa çıkaracak.

   

  Tiyatronun duayen isimleri; Suna Keskin, Melek Baykal ve Nedim Saban, Ahududu oyunu ile 6 Kasım Çarşamba günü Ataşehirlilerle olacak.

   

  Adına ilçede kütüphane kurulan Ahmet Telli de Ataşehirli gençlerle bir araya gelecek. 10 Aralık Pazar günü, “Hayat Şiirini Çağırıyor” diyen şair ile şiirin hayatımıza dokunuşunu, günümüze ve geleceğimize ne şekilde yön verdiği keyifli bir sohbette konuşulacak.

   

  “Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları” albümüyle büyük beğeni toplayan müzisyen ve şair Tuna Kiremitçi, 13 Aralık Çarşamba akşamı, şarkılarını orkestrasıyla seslendirecek. Sanatçının 20 yıllık müzik yolculuğunun Folk’tan Rock’a, oradan da Alaturka’ya uzanan ürünleri, müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

   

  25. kuruluş yıl dönümünü kutlayan Modern Folk Topluluğu, 19 Aralıkakşamı, çok özel bir konser ile Ataşehirlilerle buluşacak. Modern Folk Topluluğu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

   

  Gönlübozuk / Sonsuzluk Yönünden“, Tiyatral tarafından 20 Aralık’ta Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Oyun, aşk ve zamanın birbirine düğümlenmiş sonsuz boşluğunda sıkışıp kalmış dört insanın hikâyesini anlatıyor.

   

  “Baba Sahne” isimli tiyatro salonunu topluma kazandıran Şevket Çoruh ile sanat ve toplum ilişkisi üzerine keyifli bir söyleşi 24 Aralık Pazar günü Neşet Ertaş Kültürevi’nde yapılacak.

   

  Dr. Arif Şanlı Musiki Derneği Ataşehir TSM korosu, Şef Çağdaş Suseven yönetiminde 25 Aralık Pazartesi akşamı, musiki sevenlere buluşacak ve Türk Sanat Müziği’nin seçkin eserlerinden oluşan repertuvarıyla unutulmaz bir müzik ziyafeti sunacak.


  Yorumlar  İlgili Haberler