• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Avrupa‘da “Gavur” Diyen Hayaletler Dolaşıyor

  Geçen hafta Köln’deydim. Bir arkadaşımın önerisi üzerine sahibi Erzincanlı olan bir otele gittim. Arkadaş otel sahibi için “demokrat olabilir” demişti. Selam verdim, oturdum ve sohbete başladık. Yanında bir kaç kişi daha vardı. Konuşmaya başlar başlamaz Ermeni Soykırım Yasa Tasarısı konusunu açtılar. “Gördün mü şerefsizin önde gidenini, kanı bozuk, onun kanı Türk olamaz. O da ‘gavurdur’ mutlaka. Bu ‘gavurları’ Türkiye’ye sokmayacaksın. Hele O kadın var ya tam bir o… Ne olacak ‘gavur’ değil mi, başka ne beklenir bu şerefsizlerden” gibi küfürlerle ve kindar söylemlerle salyalarını akıttılar. Her ne kadar “Lütfen küfürlü konuşmanız doğru değil, insanlar arasında kin ve nefret yerine, diyalog dili olmalı, barış dili konuşmak gerekir.” desem de bana ha bire küfür yetiştirdiler. Sohbet yöntemini eleştirdiğim için “Sende mi O Kürt’ler densin yoksa?” diye sormayı da ihmal etmediler. Dolayısıyla bu insanlarla ağız tadıyla ne sohbet edebildim, ne de insani bir başka iletişim kurabildim. Yanlarında oturan bir otel müşterisi ” Gel bir sigara içelim” diyince, anladım ki bana bir şeyler söylemek istiyor. Dışarı çıktık. “Hemşerim, burası sana göre bir yer değil. Sen konuşmanla demokrat bir insana benziyorsun. Bunlarla konuşamazsın. Bunlar insan gibi konuşmaktan anlamaz, küfürle yatıp küfürle kalkarlar” diye beni uyardı.

  Maalesef derdimi anlatamadım. Olacak gibi değildi, sohbeti kestim ve ayrıldım yanlarından. Ne diyalog kurabildim, ne de barbar ve kıyıcı konuşmalarını düzelttirebildim.

  Bir kaç yıllığına satılan ücretli köleler, kırk/elli seneden beri Almanya’dalar. Gelin görün ki; Türkçü ve Dinci söylemlerle kin ve nefretlerini kusuyorlar. Almanya’nın birçok şehrinde yapılan yürüyüşlerde küfürler savurarak yürüdüler. Saldırgan ve ırkçı davranışlar sergilediler. Osmanlı torunları olduklarını, Osmanlı’nın ve Türklerin gücünü göstereceklerini, hafızalarını kaybetmediklerini ve cedleri gibi asil karaktere sahip olduklarını haykırdılar. Osmanlı’ya kan bağı ile bağlı olduklarını söyleyenlerin gerçekten kan bağları var mıdır? Acaba hiç DNA testi akıllarına geliyor mu? Hiç Osmanlı hanedan tarihini okudular mı?

  İnsan görünümlü primatlar rivayetlere ve içinde her daim üstün bir ırkın ve  dinin aidiyetini taşıdıklarına inanıyorlar. Farklı düşünce ve kültürlere karşı kin tohumlarını yayıyorlar. Kendi tahammülsüz duygularına canhıraşça sarılıyorlar. 40/50 yıldır Avrupa’da çalışanlar, sosyal yardımla geçinenler ve  Türkiye’de ev-bark-arazi alıp, Hıristiyan toplumu ile  birlikte yaşamalarına rağmen hala “gavur” diyorlarsa bunlar insan sevebilir mi? Kiliselere yarasa evi, Avrupa’da İslam yok diye insanların ahlaklarının olmadığını söyleyen ve şarap içen kadınlara fahişe diyen Türkçüler ve dinciler; kendi fikirlerini ve ahlaklarını üstün bir nimet saymaktadırlar.

  Avrupalı sosyal demokrat partilerin içine girip çalışmayı ve görev  almayı onur sayarlar ama Türkiye’deki sosyal demokratları “vatan haini” “komünist” ilan ederler. Muhammed Ali’yi hep hayırla yad edeceğiz derler, ama O’nun Vietnam’da savaşmayı neden reddettiğini sorgulamazlar.

  Yüzleşmeyenler ve sorgulamayanlar için rezillik diz boyunu da aşmış durumda.  Pislikler öyle süratli ve şiddetli akıyor ki, sağa-sola çarparak çevresini yıkıyor. Türk milliyetçiliği Avrupa semalarında, ahlaksızlık türleriyle yarışıyor. Kalem yazmaktan utanıyor ama yazmadan da olmuyor.

  Ah gelenek diye diye şeriatçılığa güç verenler, ah milliyetçiliğe ve dinciliğe sevdalılar; peki seni soyana, seni ezene, seni aldatana neden ses çıkarmıyorsun? Senin insanca yaşamını gasp edene, seni açlığa mahkum edene neden biat ediyorsun. Neden bir gün olsun sorgulamıyorsun?

  Nasıl bir kirlenme, nasıl bir kötülük, nasıl bir ahlaksızlık dönemi…

  İrin akıyorsun Anadolu çomarı…

   


  Yorumlar  Yazarın Son Yazıları