• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Barış Ruhunun Bilgesi

  Ruh oluşturan bilgelik anlam ve hissin duygu diliyle insanlarla konuşur tutkuyla zamanın kalbinde gezintiye çıkarır hem de duru bir vicdanın serap esintisinde Politik öngörü feraseti,yorum-tahlil yetkinliği elbette bu çekicilikte önemli bir etkendir.

  Düş bilgesi;zihinsel eylemselliğin dönüştürücü gücüyle değişimi yaratır duygu ile yoğurur aşkı özgürlük serüveninde.Bilinçle düşünsel varoluşun derinliklerinden kurtuluşun yol-yöntemini gün yüzüne çıkarır ustaca damıtır yaşama.

  Özgürlük duygusunun verimli dokusuna sabırla farkındalık tohumlarını eker an ve zamanın erdeminde zihni ve duyguyu sömürgeleştirenlere inat diriltir yeniden umudu.

  Güdülere boyun eğmemiş düşünce asaletinin temsilini güzellik yaratımında somutlaştırmak erdem işidir bilgelik ırmağının berraklığın da harlanmıştır duyumsanan aşkın nirvanasında belirginleşmiştir.

  Eleştirel ve dönüştürücü düşüncenin gücünü açığa çıkaran zaman işçiliği-direnişçiliği çağın yitik vicdanına seslenir durur-duyan ruhlara artık kansız anlaşılmak ister barışçıl evrensel mesajında büyük umutların ebedi bilgesi.

  Kendi ideasına denk düşecek politik aktörlerden yoksunluk-esneklikten-değişimin ruhundan çok uzak yoz ezbercilik-dev aynasında kendine tapıcılık legal siyasi çömezlerin eğri-dar duruşundan beslenen dogmatizm ve yozlaşmışlık kemirir durur Düş bilgesinin emsalsiz emeğini.

  Asil ruhlarda arayışın ritmini özgürlük notalarına döküp sesleri kalplerde yeşertmek düş bilgesinin uçsuz bucaksız barış mavisi inancından beslenir okyanus dalga boyunda yükselerek güçlenir.

  Gökkuşağından gülümsemek suya-havaya-toprağa ruh veren aşkın bereketidir arayışçılarını hakikatle besleyen yüceliktir.

  Bakın hele şu düş bilgesinin sevda kadınlarına erkeğin yüzüne bakıp kaderini okurlar hakikat aynasında Duygunun yeni bilinçle taş çatlatan sabrı ne saltanatlar yıkmadı ki ne yargılar-yangıları-gömmedi ki?

  Şimdi tam zamanı Toplumsal anlamın eylem gücü çaresiz karamsarlığı söküp atacak güçtedir anlam yitimini durduracak yegane çaredir farkına varmak ve cehalete inat cesaretle eylemsel anlama yürümek.

  Bilge;bekaretini toprağına adayanların hislerinden bir duygu dili yaratır sevgiye dair olanı aşkın gözlerinden akıtır ahlakın gözeneklerinde yeşertir ve yeni insanın vicdanında kendini arayanlara-ayılanlara sunar.

  İşte bu Umutla duyguların ışık verdiği bir iç gözle insana bakabilmek ve bunun diliyle konuşmak ölçü yaratmak tamda bu yaşamın gerçek sırrını keşif eden hakikat bilgesinin kurtuluş yoludur.

  Aşkın hoşgörüsüyle insanlara baka bilme iç bakışını-barışını yakalama ve her türlü savaş-put tapıcılığına inat yaşatma uyarı çığlığını duyabilmek-duyurabilmek ve yaşama geçirebilmek insan olmanın gereğidir.

  Erenler sözlerle anlatmaz aşkı lisanı histir Ruh, duygu, düşünce, davranışta ölçüsünü yaratır dervişane  inziva mütevaziliğinde ifadesini bulur düş bilgesinin özgürlük felsefesinde ve Yaşamsal enerjinin akışkan ruhunda özgürlüğü taşıma insanlığa adanmışlık mayasıyla Özgürlüğün zihinsel inşacılığına soyunma basireti eşiliğinde

  Özgürlüğü yücelten düş bilgesinin ışıklı yolu varlığın öz bilincine erişmiş özgürlüğün ahlakını yakalamayı gerektirir sahte-bencil merhamet dilenciliğine inat.

  İşin özü arayışçı ruhlara temas etmektir dirilip diriltmektir,yürütmektir,barıştırarak özlü sevginin gücüyle başarmaktır.!

  “Büyük hedef sahibi olmak için büyük ruhunuz olmalı. Ruhunuz büyük duyacak. Özgürlüğü duyacak, toprağı duyacak.”Özgür Bilge

   


  Yorumlar  Yazarın Son Yazıları