• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Barolar incelemelerini tamamladı: İlk izlenim: SİHA sivilleri vurdu
  Barolar incelemelerini tamamladı: İlk izlenim: SİHA sivilleri vurdu
  13 Eylül 2017 15:27
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Diyarbakır, Hakkari ve Van baro başkanları Hakkari’de incelemelerde bulundu.

  Duvar’dan Vecdi Erbay’ın haberine göre, Hakkari Barosu, Diyarbakır Barosu ve Van Barosu’ndan oluşan bir heyet, Hakkari’nin Oğul köyünde Silahlı İnsansız Hava Aracı’yla (SİHA) yapılan ve bir kişinin yaşamını yitirdiği, üçünün de yaralandığı bombardımanla ilgili incelemelerde bulunmak üzere Hakkari’ye gitti.

  Heyet; Hakkari Valisi ile Hakkari Cumhuriyet Başsavcısı Vekili’nin yanı sıra olayda hayatını kaybeden Mehmet Temel, tedavisi yapıldıktan sonra tutuklanarak Hakkari Cezaevi’ne konulan İbrahim Sak ve Musa Tarhan’ın aileleriyle görüştü.

  İncelemelerin ardından açıklama yapan Diyarbakır Barosu Başkanı Ahmet Özmen, aynı olayda yaralanan ve tedavisi halen devam eden İsmail Aydın’la da görüşmek istediklerini ancak Cumhuriyet Başsavcılığı’nın dosyada gizlilik karar olduğu gerekçesiyle buna izin vermediğini söyledi.

  Hakkari’de oturan aileler

  Özmen, olayda hayatını kaybeden ve yaralananların Hakkari’de yaşadıklarına, evli, çocuk sahibi olduklarına ve tesisatçılık, kebapçılık gibi işler yaptıklarına dikkat çekti. Görüşmelerden sonra, olayda hayatını kaybeden ve yaralananların sivil insanlar olduğu yönünde izlenim edindiklerini vurgulayan Özmen, en kısa zamanda tespit, gözlem ve görüşmeler sonucunda bir rapor hazırlayacaklarını söyledi.

  Özmen, hazırlayacakları raporu kamuoyu ile de paylaşacaklarını söyledi. DİYARBAKIR


  Yorumlar  İlgili Haberler