• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Başbakandan belge yanıtı: En büyük servet itibarımızdır
  Başbakandan belge yanıtı: En büyük servet itibarımızdır
  7 Kasım 2017 10:37
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Başbakan Binali Yıldırım ABD ziyareti öncesi Esenboğa Havalima’nında basın toplantısı düzenledi. Paradise Papers (Cennet Belgeleri)’ta yer alan bilgileri kabul etti. Denizcilik sektörünün küresel bir iş olduğunu ifade eden Yıldırım “Bunun gizli saklı bir tarafı da yok.” dedi.

   

  Ankara Esenboğa Havaalanı’nda ABD’ye ziyareti öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Yıldırımş, Paradise Papers ile ilgili bir soru üzerine, siyasete girmeden önce denizcilikle uğraştığını ifade ederek, “Hayatım boyunca denizcilikle uğraştım, gemi işletmeciliği yaptım. Siyasete başlayınca da işlerimi evlatlarıma bıraktım” dedi.

   

  Malta’da çocuklarının ve akrabalarının yöneticisi olduğu şirketlerin varlığını kabul eden Başbakan Yıldırım, “Benim çocuklarıma bir tavsiyem oldu. Devletle iş yapmayacaksınız. Denizcilik küresel bir iştir. Bunun gizli saklı bir tarafı yok. Bir algı oluşturmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

   

   

  binali yıldırım imaj

   

  Başbakan Binali Yıldırım’ın PARADİSE PAPERS BELGELERİ’ne dair açıklamaları  şöyle:

  Dün bir gazete şahsım ve ailem hakkında off-shore şirketleri var diye haber yapıyor. Vatandaşlarımızın gerçeği öğrenmesinde fayda var. Ben gemi inşa ve makine mühendisiyim, hayatım boyunca bu işi yaptım. Siyasete başlayınca da evlatlarıma bıraktım. Onlar kendi işini ben kendi işimizi yapıyorum. Siyasete başlarken çocuklarıma tavsiyem oldu, devletle hiçbir zaman iş yapmayacaksınız.

  Devletin bankalarından hiçbir kaynak kullanmayacaksınız. Denizcilik küresel bir iştir, dünyanın her yerinde iş yapıyorlar. Bunun gizli saklı bir tarafı yok, burada iş çeviriyorlarmış gibi bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Türkiye ve başka ülkede bir kişi hakkında ticari faaliyetleri hakkında bilgi almak isterseniz her türlü bilgiyi alabilirsiniz. İnternet üzerinden 2 dolar ödeyerek herkes hakkında bilgi alabilirsiniz, bunların sır özelliği yok.

  Bunlar açık seçik faaliyet gösteren şirketlerdir. Bu iddia yeni de değil, bu gazete ilk defa 2008’de bunları gündeme getirdi. Şimdi de aynı haberi büyük bir usulsüzlük olarak yapıyorlar. Benim siyasetçi olmam nedeniyle çocuklarımın faaliyetleri üzerinden haber yapmaları egzotik bir iştir. Benim dokunulmazlığım var ama çocuklarımın yok. Buradan davet ediyorum, her türlü soruşturma yapılabilir.

  Biz onurumuzla varız, ülkemiz ve milletimiz için bütün ömrümüzü verdik, en büyük servet itibarımızdır. Para bugün vardır yarın yoktur. vergi vermiyor diye itham ediyorlar, bu haberi yaptıklarında çocuklarımın şirketi İstanbul’da en fazla vergi veren şirketler arasında yer alıyor. İnsanların kafasını karıştırmaya luzüm yok. Bana milli değil diyenlerin apar topar memleketten kaçmasını vatandaşlar bilmeli.


  Yorumlar  İlgili Haberler