• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Bu gidişle hepimiz geç kalmış olacağız!

  Faşizmin nasıl zalim olduğunu her daim gösteriyor. Fakat görmek istemeyenlere bir hatırlama yapmak istiyorum. Zaman gazetesine yapılan kayyum atamasında yapılan saldırılar ve onun düşündürdükleri.

  (Daha öce Bugün gazetesi ve Kanaltürk’e yapılan kayyum atamasında bu denli bir saldırı olmamıştı, Türbanlı kadınlar yerlerde sürüklenmemişti.)

  İslam içi çatışkılarda islam adına gazlı ve plastik mermi polis saldırısında saldırıya uğrayan islamcılar , ırkçı kinlerini kendinden olmayanlar karşı kustular.

  “Biz Kürt müyüz?,  Biz terörist miyiz?, Neden bize saldırıyorsunuz? “diye polise tepki vermesiyle çatışkılarını , gerçek yüzlerini,  kindarlıklarını bir kez daha kendinden olmayanlara karşı gösterdi.

  Ayıdan post olmaz kindar İslamcıdan dost olmaz bunu hiç bir zaman unutmamalıyız. Aklımızda yer edinmeliyiz. Aynı tepkileri Van depreminde gördük. Van depremine oh olsun diyenler, sırada Diyarbekir olsun diye sevinenlerin nasıl kindar depreşmesiyle sevinç çığlıkları attıklarını gördük.

  Cerattepe direnişinde CHP’li vekilin burası Sur değil, Cizre değil, burası Artvin T.C’ nin bir ili öyle göremezsiniz bedeli çok ağır olur sözlerini duyduk.

  MHP’li ülkücülerin sokakta kürtlere ölüm çığlıkları kulaklarımızda, Kindar İslamcılar ve milliyetçilerin kürdlere karşı olduğunu ve  kürdlere karşı ortaklaştığını gördük. Günlük yaşamımızın sanatsal, kültürel  siyasal ve yaşamsal alanlarımıza müdahale ettiklerini de gördük.

  Tahammülsüz olanların ve insanlıktan çıkmışların arasında yaşıyoruz.

  Bunlar,Yaşanılan ve yaşatılan faşist saldırılarının gerçek inkarcılarıdır.

  Bu vahşetin kindarlığına ortak olmayacağını diyebiliyor musunuz?

  Devlet şiddetine karşı çıkabiliyor musunuz?

  Özgürlüğe açıkça müdahale eden zalimlere karşı eleştiriden yana tavır alabiliyor musunuz?

  28 şubat günü İMC Tv ekranı karartıldı. Hem de Can Dündar ve Erdem Gül’le konuşurken karardı.

  Çocuklarımız ölmesin diyenler, Barış isteyenler, akademisyenler , aydınlar vatan haini  ve kuduz ilan edildiler.

  Zulme karşı o kadar sessiz kalanlar  var ki, o kadar yalan haberler var ki, savaşın vahşeti ortalığı sarıp sarmalamışken, ölümün izleri oluk oluk kan akıtmak isteyenler korku yayıyorlar.

  Baskı ve zulüm nereden ve nasıl  gelirse gelsin, saldırılara karşı ortaklaşamadığımız müddetçe, polisimiz işini bilir diyenlere karşı insan sevgimizi güçlendiremeyiz güçlene meyiz.

  Kimin; gözlerinde insan sevgisi ışıldamıyorsa, onun gözleri kör olur. 

  Kimin; ağzında insan sevgisi akmıyorsa, onun ağzı irin akar.

  Kimin; yüreği kurumuşsa, onun yüreği hep kindar olur.

   


  Yorumlar  Yazarın Son Yazıları