• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Bunlar övünülecek konular mı?

  Devlet ve hükümet deyince söz dinleyen, boyun eğen, buyruğa uyan itaatli insan gelir aklıma. Bazende “Devletin vurduğu yerden gül biter,” sözü gelir. Yani devletin bekası ve siyasi partilerin hükümet olmaktan anladıkları şey de budur.
  Milliyetçileri ve mukaddesatçıları iyi biliyor devlet işlerini. Hatta onlardan başka kimse iyi bilemez…
  Neymiş O? Hak, hukuk, anayasa babayasa, danıştaymayıştay, kararname mararname falan filan…
  Gel ulan, bas ulan, ver, ulan, git ulan…
  Ama devletin bekası “Görmesin seni gözüm!” dedi mi, gözden ırak olmak zorundadır vatandaş. Devlet, hükümet, belediye, muhtarlık dediğin böyle idare edilir işte.
  Mezarcıya söyleyeceksin mezarını kazmayacak, imama emredeceksin namazını bile kılmayacak! Devlet dediğin böyle idare edilir.
  Sayın başkanımız bir de oturmuş gerekçe hazırlamış: Bunların zihniyeti tutumu, davranışı hükümetimizin temel niteliklerine, ülkesi ve milleti ile bölünmezliği ilkesine zarar verici, kanun hâkimiyetini sarsıcı, halkın huzursuzluğuna sebep olucu, milleti kargaşaya teşvik edici, gençler ve muhalifler kamu düzenini bozucu mahiyettedir.“
  Aman efendim, bu kadar lafa ne gerek, yapılacak iş ortada.
  Yalnız anlamadığım iki şey var…
  Devlete bu kadar çöreklenenler bu kadar suç işlemişse, bu ülkenin polisi, valisi, emniyet müdürü, hâkimi savcısı bu görevlere getirilmişse, bu göreve getirenlerin yakasına kimse yapışmaz mı?
  O süreci sorgulayanlara ve eleştirenlere ‘vatan haini’ diyenler en büyük ödüllere layık görüldü. En büyük görevlere getirildi. Alkışlayanlar pohpohlayanlar ödüllendirildi. Hesap soranlar işlerinden oldu, cezaevlerine konuldu.
  İkincisi milliyetçi mukaddesatçılar kindar tutumlarıyla, muhalif emekçileri, öğretmenleri düşman görerek, görevlerinden ve işlerinden attılar. Darbe ile bu muhaliflerin ne alakası var şimdi?!
  Hele tek lider uygulaması bir başlasın, siz o zaman görürsünüz neler olacağını…
  Aman ha Aman ha! Biz duymamış olalım! Neyimize gerek! Düşünmeye bile gelmez.
  Ne demişler?“Düşünen kafalara tehlikeli fikirler üşüşür.” Büyüklerimiz her şeyi bizden daha iyi düşünür.
  En iyisi biz de öyle yapalım ve “Alçaklara kar yağıyor üşümedin mi? Sen bu işin sonunu düşünmedin mi?” diye bir şarkı tutturup girelim.Gün ola harman ola!


  Yorumlar  Yazarın Son Yazıları