• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Bursa, Ankara ve son olarak Balıkesir… AKP’nin tartışmalı son Başkan’ı da gitti
  Bursa, Ankara ve son olarak Balıkesir… AKP’nin tartışmalı son Başkan’ı da gitti
  30 Ekim 2017 16:47
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifasını istediği Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur hem AKP’den hem de belediye başkanlığı görevinden ağlayarak istifa etti.

   

   

  “Tehdit edildim”

  Gözyaşlarına boğulan Uğur,  açıklamasında “Yolsuzluğunuz yok, FETÖ bağlantınız yok fakat ailenize, evinize kadar ulaşan baskılar, tehdide varan müdahaleler var. Bu katlanılacak bir durum olmanın ötesine geçmiştir. AK Parti’de siyaset yapma imkanımız ortadan kalkmıştır.” diye konuştu.

   

  AKP’de istifası beklenen belediye başkanları arasında yer alan Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Kongre Merkezi’nde istifa kararını açıkladı. Basın toplantısı düzenleyen Ahmet Edip Uğur, başkanlık görevinden ve AK Parti’den istifa ettiğini söyledi. Uğur, “Üzgünüm, kırgınım fakat huzurluyum. Veda ediyorum” dedi. AK Parti merkezi ve yerel yönetimleri iletişim eksikliği olduğunu söyleyen Uğur, konuşmasının sonunda gözyaşlarını tutamadı. Ahmet Edip Uğur,  istifa eden diğer belediye başkanları arasında AKP’den de istifa eden ilk belediye başkanı oldu.


  Yorumlar  İlgili Haberler