• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Buza aşkı tutkuyla çizen bir sis idin

  Yağmur yağmadan ıslanmış bahar çiçekleri gibi varlığını sezinliyordu. Buğulanmış nefesim ağrılardan kavisli kederler çiziyordu. Ayazdan gecelere ince ince hasret yağıyordu yüreğime kırık dökük vedalar eşliğinde.

  Aşkın aldatıcı yansıması bile tuhaf bir tutku dalgalanması yaratır yüreklerde. Bir anda kişinin atan kalbi ona ait değildir; ikili bir denge pozisyonu kazanmıştır. Çoğalmıştır başkasının tutkusunda; yeni baştan bir kendisi doğmuştur.

  Aşk akışkandır tanıyan yüreklerde. Zaman hızının çok ötesinde bir hız momentine sahiptir bu tutku. Hızı, devinimi göz menzilinin erişebileceği mesafelerin fersah fersah ötesindedir.

  Ontolojik eşitsizliklerden doğan çileci acıların dayanma bahanesi yapılsa da aşk, kader sınanması dışında bir Araf aralığında çekilmez acılara isyana gebedir. Her seferinde aşkın sırrı, fanilerin tutku kıtlığından dolayı anlamadığı bilincin eylemselliğinden akar çorak vicdanlara.

  Anlamın tutkulu deryalarında yüzme deneyimi olmayanlar, basit güdülere aşk diye diye, sefilleri oynarlar. Oysa aşk basit güdülerin tersi istikamette yürür, arınmış yüreklerin hakikat ırmağına.

  Mertçe ahlak ve karakter aşınmasına direnir aşk. Çoğalır özgürlüğe dayalı ilkeli birlikteliklerde… Soyutlaştıkça, sahte dilsel olandan arındıkça ermiş gönüllerde somutlaşarak kendisine has etik-politik hislerde çoğalır.

  Kendi farkına varan kadınlar aşkı hisseder ve doğurur özgür yaşamı. Azade gülüşlerinde tıpkı kelebekler ve ay çiçeği sadeliğinde varlıkları sezilir, yoklukları fark bile edilmez bencil meta gözlerinde.

  Ayçiçekleri ve kelebeklerin özgür mekânlarında esen asi rüzgârda, tutuştukları halayın ritmine yabancıdır köhneleşmiş yürekler. Aslında ezbere dillerin ve ısmarlama gözlerin aldatıcı seremonisinde aşka dair yiten çok şeyler vardır.

  Korkularımızdan yarattığımız yazgı kalemi bile bilinmeyen bir zamana savurduğunu sanır aşka ait tutkuları… Oysa avuç içi çizgilerinde ve yıldız kaymalarında saklanır bize inat asil tutkular. Kavuşmaya dair aşk kehanetleri her daim sürprizlere açıktır. Kim bilir!

  Donmuş bir nehrin saydamlığında buzlara aşkı çizen bir sis idin Dine! Benimkisi sitem değil; sana, güneşe hasret bir sayıklama sadece.

  Aşk yaşamın ölçütüdür ölüm ve düş kadar bize yakın ve de uzak bir gizem.

  Bir avuntu tebessümüne say; merhaba ve hoşça kal, der gibi.

  ”Arzulayan varlık, kendini beden kılan bilinçtir.”

   SARTRE- Varlık ve Hiçlik


  Yorumlar  Yazarın Son Yazıları