• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  CHP OHAL’le mücadelede yöntem arıyor: Çalıştay düzenlenecek
  CHP OHAL’le mücadelede yöntem arıyor: Çalıştay düzenlenecek
  29 Aralık 2017 10:42
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

   

  CHP, OHAL’e karşı çalıştay düzenleyecek. Ocak ayındaki çalıştayda OHAL’le mücadele yöntemleri tespit edilecek.

   

  CHP, “OHAL kaldırılsın” mücadelesini Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla gerçekleştirilecek ‘OHAL Çalıştayı’ ile başlatıyor. Ocak ayında Ankara’da düzenlenecek çalıştayda OHAL; ekonomi, hukuk ve demokrasi ekseninde en geniş boyutuylarıyla masaya yatırılacak. Mücadele yöntemlerinin tespit edilip hedeflerin belirleneceği çalıştayda, referandumdaki ‘Hayır’ blokunun yanı sıra OHAL’den rahatsız olan tüm kesimler yer alacak.

   

  Cumhuriyet’in haberine göre CHP MYK’de Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla ocak ayında Ankara’da OHAL’in tüm yönleriyle ele alınacağı kapsamlı bir ‘OHAL Çalıştayı’ yapılması kararı alındı. Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba sorumluluğunda gerçekleşecek çalıştayın detaylarını anlatan Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, “Hükümet, uyuşturucu bağımlısı gibi OHAL bağımlısı oldu. Ülkenin refahı, huzuru ve adaleti için OHAL’i kaldırmak zorundayız.” dedi.

   

   

  Çalıştayda neler olacak?

   

  Çalıştayda OHAL, konunun paydaşlarıyla, ekonomi, hukuk ve demokrasi gibi bütün boyutlarıyla tartışılacak. Geniş kesimlerin ittifakıyla OHAL’in kaldırılması için mücadele yürütülecek. Amaç, OHAL’e karşı güçlü bir mücadele alanı yaratmak ve sorunu sürekli gündemde tutmak.

   

  Mücadele yöntemleri tartışılacak, sorunu tespit edip, hedef yolları belirlenecek ve çözüm yolları aranacak. OHAL’siz bir Türkiye en geniş sivil, demokratik ittifakla tartışılacak. Bu nedenle sadece ‘Hayır’ bileşenleri değil referandumda “Evet” dese de OHAL uygulamalarından rahatsız olanların da katılımı sağlanacak. Çalıştayda sadece siyasi partiler değil, tüm örgütlü yapılar yer alacak.

   


  Yorumlar  İlgili Haberler