• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  CHP’li Beşiktaş belediyesine operasyon… Başkan Hazinedar görevden uzaklaştırıldı
  CHP’li Beşiktaş belediyesine operasyon… Başkan Hazinedar görevden uzaklaştırıldı
  5 Ocak 2018 09:08
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Hükümet, CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı’nın ardından Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve iki belediye meclisi üyesini görevden uzaklaştırdı. İçişleri Bakanlığı Hazinedar hakkındaki mal varlığı ve FETÖ soruşturmalarını gerekçe gösterdi.

   

   

  Ataşehir’in ardından CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da görevden uzaklaştırıldı. İçişleri Bakanlığı, Murat Hazinedar’ın görevden uzaklaştırılma gerekçesini hakkında süren soruşturmalara bağladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Hazinedar’la birlikte belediye meclis üyeleri Hüseyin Avni Sipahi ve Çetin Kırışgil’in de görevden uzaklaştırıldığı belirtildi.

   

   

  Hüseyin Avni Sipahi’nin uzaklaştırılma gerekçesi ise “yetkisi ve görevi olmadığı halde imar ve ruhsat işlemlerinde talep sahiplerinin kendisine yönlendirildiği ve bağış adı altında zorla para alınmasına aracılık ettiği, haksız kişisel menfaat sağladığı, ayrıca mal varlığında ciddi artışlar olduğu yönündeki iddialarla ilgili yürütülen soruşturmalar dikkate alınmıştır” denildi.

   

   

  Çetin Kırışgil’in uzaklaştırılmasında da “kayıt dışı paraların transferine aracılık ettiği yönündeki iddiayla ilgili yürütülen soruşturma göz önünde bulundurulmuştur” gerekçesi gösterildi.

   

   

  Görevden uzaklaştırılan Murat Hazinedar, 30 mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde yüzde 76,3 oy oranı ile belediye başkanı seçilmişti.


  Yorumlar  İlgili Haberler