• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  CHP’li vekillerden Berberoğlu’na imzalı destek
  CHP’li vekillerden Berberoğlu’na imzalı destek
  11 Kasım 2017 16:24
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Tutuklu CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun, cezaevinde kaleme aldığı Siz Yürürken Ben Yatarken Yazı-Yorum kitabı, TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nda milletvekilleri, yazarlar, gazeteciler tarafından imzalandı.

   

  CHP milletvekilleri Engin Altay, Mahmut Tanal, Sibel Özdemir, İdris Akyüz, Barış Yarkadaş, Eren Erdem, Cemal Canpolat, Utku Çakırözel, Yazar Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, Atilla Sertel gibi isimler cezaevindeki meslektaşları için imza gününde hazır bulundu.

   

  Yoğun ilgi gören imza standında, Adalet Yürüyüşü ve cezaevi anıları konuşuldu. Okurlar, tutuklu milletvekiline selamlarını yine milletvekilleri aracılığıyla iletti.

   

  Ahmet Şık’ın kitabı yolda

  İmza gününe Silivri’deki meslektaşlarını ziyaret ettikten sonra gelen Utku Çakırözel Çakırözel, içerdeki gazetecilerin de kitap hazırlığında olduğunu belirterek, kitaplar hakkında bilgi verdi ve  “Sabah cezaevinde ziyaret ettiğim gazeteciler hem kendilerine hem bize özgürlük dilediler. Onlar da cezaevinde Enis Abi gibi kitap yazıyorlar. Ahmet Şık’ın kitabı yakın diye tahmin ediyorum.” dedi.

  Akın Atalay, Murat Sabuncu, Emre İper’le görüştüğünü belirten Çakırözel, 15 aydır tutuklu Şahin Alpay, Ali Bulaç ve Ahmet Turan Alkan’ı da ziyaret ettiğini belirterek, Ahmet Turan Alkan’ın beş kitap yazdığını, bunları basmak için cezaevinden çıkmayı beklediğini belirtti.

  Osman Kavala’yı da ziyaret ettiğini belirten Çakırözel, “Kavala, kendisi hakkında soruşturmayı anlayabilmiş değil… Tek başına kalıyor… Gezi’nin ve 15 Temmuz’un arkasındaki isim olmakla suçlanıyor ama dosyadaki gizlilik ve olayın kendisindeki absürtlük nedeniyle ne olduğunu anlayabilmiş değil… Kendisine yöneltilen suçlamalar hakkında şaşkın, gerçekle ilgisi olmadığını hepimiz biliyoruz” dedi.

   

  Tüm gazetecilere özgürlük

  “Umarım Türkiye yazan, çizen, düşünenlerin hapsedilmediği, yazarların okurlarıyla bizzat kendisinin buluştuğu bir ülke olur. Siyasi görüşleri bize yakın ya da uzak tüm gazetecilere özgürlük diliyoruz” diyen Çakırözel, “Onlar da bizler için özgürlük diliyor.” şeklinde konuştu.


  Yorumlar  İlgili Haberler