• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  CHP’nin yeni seçilen İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na soruşturma
  CHP’nin yeni seçilen İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na soruşturma
  15 Ocak 2018 11:11
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP’nin yeni seçilen İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Twitter’daki hesabından yaptığı paylaşımları gerekçe göstererek soruşturma başlattı.

   

   

   

  CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresi’nde il başkanlığına seçilen Canan Kaftancıoğlu hakkında, sosyal medyadaki paylaşımları gerekçe gösterilerek “PKK ve DHKP/C’nin propagandasını yapmak”, “Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve kurumlarını alenen aşağılamak” ile “Cumhurbaşkanına hakaret” gerekçe gösterilerek soruşturma açıldı.

   

   

  325 oyla seçilerek CHP İstanbul İl Başkanı olan Canan Kaftancıoğlu, seçilir seçilmez iktidara yakın medya tarafından hedef gösterildi. Haberlerde Kaftancıoğlu’nun, HDP’li vekillerin gözaltına alınması, 16 Temmuz sabahı Boğaz Köprüsü’nde askerlerin linç edilmesine tepki gösteren twitter paylaşımları yer aldı. Canan Kaftancıoğlu hakkında “terör propagandası” yaptığı iddiası ile başlatılan soruşturma bu paylaşımların hemen ardından geldi.

   

   

  Canan Kaftancıoğlu’ndan açıklama

   

  Kaftancıoğlu, soruşturma kararının ardından yaptığı ilk açıklamada “Bir doktor ve bir anneyim. Bütün yaşamımı insan hakları mücadelesine adamış biri olarak daima terörü ve terör örgütlerini lanetledim! Tüm amacım ve çalışmalarım Türkiye Cumhuriyeti devletini yüceltmek olup saraya dair eleştirilerim de bu sorumlulukladır” ifadelerini kullandı.


  Yorumlar  İlgili Haberler