• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Çocuğa cinsel istismara indirimle 11 yıl 8 ay hapis
  Çocuğa cinsel istismara indirimle 11 yıl 8 ay hapis
  17 Ağustos 2017 14:23
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

   

  Diyarbakır’da yolunu kestiği 16 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan Özgür Kılıç 29 yıla yargılanıyordu, indrimle 11 yıl 8 ay hapis cezası aldı.

  Diyarbakır’da, yolunu kestiği  lise öğrencisi 16 yaşındaki P.T.’yi öpen 26 yaşındaki Özgür Kılıç, 29 hapis cezası istemiyle yargılandığı davada mahkemenin ‘bir daha suç işlemeyeceği kanaatiyle’ yaptığı indirimle 11 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre, 17 Temmuz 2016 günü saat 14.00 sıralarında İstasyon Caddesi’nde yürüyen 16 yaşındaki lise öğrencisi P.T., bir erkek tarafından takip edildi. Çocuğa yolda laf atan şüpheli, bir süre takip ettikten sonra P.T.’yi elinden tutarak, zorla ağaçlık alana götürmeye çalıştı. Çocuğu kolundan tutup bir banka oturtan şüpheli, daha sonra sarılarak, öpmeye başladı. Bu sırada P.T., şüphelinin bir anlık dalgınlığından faydalanarak kaçarken, olayı gören TCDD güvenlik görevlileri çocuğun yanına geldi. TCDD güvenlik görevlilerinin olayı ihbar etmesi üzerine bölgeye gelen polis, bir giyim mağazasında çalışan şüpheli Özgür Kılıç’ı yakalayarak, gözaltına aldı. İfadesinde mağdura sadece arkadan sarıldığını ve pişman olduğunu Kılıç tutuklanırken, savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

  Soruşturma kapsamında tanık olarak ifadesi alınan ve olay sırasında şüphelinin yanında bulunan yeğeni M.G. de tyaşananları doğruladı.

  29 YIL HAPİS İSTEMİ

  Soruşturmanın tamamlanmasının ardından hazırlanan iddianamede, Özgür Kılıç’ın yolunu keserek zorla öptüğü mağdura karşı, cinsel istirmarda bulunduğu belirtildi. Şüphelinin suçun işlenmesi sırasında mağduru hürriyetinden yoksun bıraktığını da belirten savcı, Kılıç’ın “Çocuğun cinsel istismarı” ve “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından 29 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

  İddianamenin kabul edilmesinin ardından tutuklu sanık Özgür Kılıç’ın yargılaması Diyarbakır 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Davanın son celsesinde savunması alınan sanık Özgür Kılıç, hasta olduğunu ve bayıldığını fade ederek, “Ben mağdurum. Cezaevinde kalamıyorum. Hastayım ve tahliyemi istiyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum. Hastalığımla mücadele ediyorum. Uyku bana haram olmuş. Tahliyemi istiyorum”dedi.

  BİR DAHA SUÇ İŞLEMEYECEĞİ KANAATİYLE CEZA İNDİRİMİ

  Kararını açıklayan Mahkeme, sanık Özgür Kılıç’ı “Çocuğun cinsel istismarı” ve “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından 14 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanığın yargılama sürecindeki davranışları, sabıka kaydı olmaması ve yaşı itibariyle yeniden suç işlemeyeceği konusunda edinilen olumlu kanaati dikkate alan mahkeme,cezanın sanığın geleceği üzerindeki olası etkisini göz önüne alarak, Kılıç’ın cezasını 11 yıl 8 aya indirdi. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi. (Diyarbakır/DHA)


  Yorumlar  İlgili Haberler