• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Çölyak dostları Maltepe’de buluşuyor
  Çölyak dostları Maltepe’de buluşuyor
  5 Mayıs 2017 14:20
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

   

  Türkiye’nin ilk çölyak dostu belediyesi olan Maltepe Belediyesi ve Glutensiz Hayat Platformu işbirliğiyle düzenlenen “Glutensiz Hayat Şenliği”nde ülkenin dört bir tarafından gelen çölyak hastaları bir araya gelecek. Maltepe Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun da sahne alacağı etkinlikte, çölyak hastalığı ve gluten duyarlılığına dikkat çekilecek.

  Türkiye’nin ilk çölyak dostu belediyesi ünvanına sahip Maltepe Belediyesi ve Glutensiz Hayat Platformu işbirliğiyle “Glutensiz Hayat Şenliği” düzenlenecek. 7 Mayıs Pazar, saat 14.30’da Kamuran Kumkumoğlu Parkı’nda düzenlenecek açık hava şenliğinde, Türkiye’nin dört bir yanında gelen çölyak hastaları buluşacak. Gluten duyarlılığı ve çölyak hastalığına karşı farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen ve sunuculuğunu Ahmet Hamdi Gültekin’in yapacağı şenlikte Tomurcuk Kooperatifi’nin lirik dans gösterisi yapacak. Metin Öztem Türk Halk Müziği konseri verirken, dansçı Kaan Baybağ, sanatçı İbrahim Yaz da sahne alacak. Ayrıca Maltepe Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu da bir konser verecek.

  Etkinliğe katılmak isteyenler için Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nin önünde yer alan Gülsuyu metro durağından etkinliğin yapılacağı alana servis kaldırılacak.


  Yorumlar  İlgili Haberler