• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: OHAL’de grevlere müsaade etmiyoruz
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: OHAL’de grevlere müsaade etmiyoruz
  12 Temmuz 2017 14:48
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Kabul Salonu’ndaki toplantıda sermaye temsilcilerine OHAL’i işçilerin hak arama mücadelesine karşı kullandıklarını itiraf eden açıklamalar yaptı.

  15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı kapsamında konuşan Erdoğan, “Olağanüstü hali biz iş dünyamız daha iyi çalışsın diye yapıyoruz.  Soruyorum, iş dünyanızda herhangi bir sıkıntınız, aksamanız var mı? Biz göreve geldiğimizde OHAL vardı. Ama bütün fabrikalar grev tehdidi altındaydı. Hatırlayın o günleri. Şimdi böyle bir şey var mı? Tam aksine. Şimdi grev tehdidi olan yere biz OHAL’den istifadeyle anında müdahale ediyoruz. Diyoruz ki hayır, burada greve müsaade etmiyoruz, çünkü iş dünyamızı sarsamazsınız” dedi.

  ‘HÜKÜMETİN GÜVENCESİNDE İSTANBUL’A YÜRÜDÜLER’

  Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle:

  “Hamburg G20’de soydaşlarımızla salon toplantısı yapalım dedik. Hamburg şart değil başka bir yerde yapalım dedik izin vermediler. Nerede özgürlük? Siz gelin, biz burada istediğiniz yerde izin verelim, konuşturalım. Hepsi öyle… Niye? Düşünce özgürlüğünden korkuyorlar?

  Biz düşüncemize güvendiğimiz için düşünce özgürlüğünden korkmuyoruz. İşte buyrun 25 gün yürüdüler. Vatandaşlarımız herhangi bir şey yaptılar mı? Mitinglerini de yaptılar mı? Yaptılar. Bu OHAL olmamış olsaydı, bu yürüyüş ve adımlar bu kadar rahat ve huzurlu atılmamış olurdu. Ankara’dan İstanbul’a hükümetin güvencesinde yürüdüler. Hala siz bu hükümete güvenlik yok diyemezsiniz. İnsan utanır.

  ‘OHAL’İ İŞ DÜNYAMIZ DAHA İYİ ÇALIŞSIN DİYE YAPIYORUZ’

  Şu anda OHAL ile uğraşıp duruyorlar. OHAL olmamış olsaydı bu kadar rahat, bu kadar huzurlu olarak bu adımlar atılamazdı. Ve OHAL’in sınırlarını da biz belirleriz.

  Olağanüstü hali biz iş dünyamız daha iyi çalışsın diye yapıyoruz.  Soruyorum, iş dünyanızda herhangi bir sıkıntınız, aksamanız var mı? Biz göreve geldiğimizde OHAL vardı. Ama bütün fabrikalar grev tehdidi altındaydı. Hatırlayın o günleri. Şimdi böyle bir şey var mı? Tam aksine. Şimdi grev tehdidi olan yere biz OHAL’den istifadeyle anında müdahale ediyoruz. Diyoruz ki hayır, burada greve müsaade etmiyoruz, çünkü iş dünyamızı sarsamazsınız.”


  Yorumlar  İlgili Haberler