• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Demirtaş: “Adaylığım ile ilgili imza kampanyası yapmak doğru olmaz”
  Demirtaş: “Adaylığım ile ilgili imza kampanyası yapmak doğru olmaz”
  15 Ocak 2018 09:54
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Selahattin Demirtaş yeniden aday olması konusunda başlatılan imza kampanyasına ilişkin açıklama yaptı. Demirtaş,  “Adaylığım ile ilgili imza kampanyası yapmak doğru olmaz” dedi.

   

   

  Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yeniden aday olması için başlatılan imza kampanyasının doğru olmadığını söyledi. Avukatları aracılığıyla, Twitter üzerinden mesaj yayınlayan Selahattin Demirtaş,  gösterilen dayanışmaya saygı duyduğunu ancak bunun kongre çalışmalarına zarar verdiğine dikkat çekti. Demirtaş partililerden alternatif bir eş başkan önerisi beklediğini belirtti.

   

   

  Demirtaş, Twitter hesabında şöyle yazdı: 

  1- “Eş Başkan adaylığım konusunda öneri yapan bütün partililerimize içten teşekkürlerimi sunuyorum. Ancak adaylığım ile ilgili imza kampanyası vs. yapmak doğru olmaz. Çünkü ben aday olmak istesem bunun önünde ne resmi ne de fiili engel yoktur.

  2- Partililerimizin ve dostlarımızın bu dayanışmasını saygıyla karşılıyorum. Ancak kongreye doğru giderken, güçlü kongre hazırlıklarına zarar verdiğinin de bilinmesini istiyorum.

  3- Sizlerden, güçlü alternatif Eş Başkan önerileri ile birlikte, partinin politikalarına yönelik öneriler beklediğimi özellikle belirtmek istiyorum. Hepinize selam ve sevgilerimi iletiyorum.


  Yorumlar  İlgili Haberler