• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Demirtaş’ın yarın katılacağı duruşmalar Sincan’a alındı
  Demirtaş’ın yarın katılacağı duruşmalar Sincan’a alındı
  16 Ocak 2018 12:09
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yarın Ankara Adliyesinde görülecek ve bizzat katılacağı iki duruşması güvenlik gerekçesiyle Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ndeki duruşma salonuna alındı.

   

   

   

   

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yarın Ankara Adliyesi’nde görülecek duruşmaları, güvenlik gerekçesi ile Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü içerisinde bulunan 2 nolu duruşma salonuna alındı. Duruşmaların başlama saatlerinde herhangi bir değişiklik yapılmadı.

   

   

   

  HDP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada “Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş’ın yarınAnkara Adliyesinde görülecek ve bizzat katılacağı iki duruşması da Sincan Cezaevi Kampüsü 2 no’lu duruşma salonuna alınmıştır. Duruşmaların başlama saatlerinde herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır” denildi.

   

  Selahattin Demirtaş’ın 7 Haziran 2015 seçimleri öncesinde yaptığı bir konuşma nedeniyle Süleyman Soylu’ya hakaret suçlamasıyla yargılandığı davanın ilk duruşması yarın saat 09.25’de Sincan Cezaevi Kampüsü 2 no’lu duruşma salonunda görülecek.

   

  Demirtaş’ın 10 Ekim Barış Mitingi’ne yapılan bombalı saldırının hemen ardından, HDP İstanbul İl Binası önünde yaptığı açıklamadaki sözleri nedeniyle ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini aşağılamak’ iddiasıyla yargılandığı ikinci duruşması ise saat 11.00’de aynı salonda görülecek.


  Yorumlar  İlgili Haberler