• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Dilsizleşen hayal kırıklıkları

   

  İnsanın uçsuz bucaksız hayal kırıklıklarından oluşan yaşam çölü adeta bir yalnızlık, yanılgılık anaforunda ahtapotun kolları gibi sarmalar derinliklerini.

   

  Bazen insan ruhsal ölümünü çaresizce kabullenir meta-mefta gösteri aralıklarında. Katılımsız kararların sonucunda aslında yitirilen, yaşanmayan yaşamın kendisidir.

   

  Tepkisizlik ikileminde yaşama(ma) halinin tedirginliği suçluluk duymanın masumiyetinde yabanıl bir kırılganlık! Başkaldırı uyanışını erteleme mazereti kaçış öyküleri. Kendine uzak öz imgeler! Uzar gider.

   

  Umuda ışık olan asi kalkışma yetisi kayboldukça yabancılaşır insan, zamanının gerisine düşer. Yakınken ıraklaşır hakikatine, her an böler onu, tasarılarını anımsatan düşlerin ısrarı olmasa buharlaşır yürüdüğü çekingen tutkunun izlerinde.

   

  Dışsal basıncın içsel çöküş-çözülüş üstündeki etkileri gölgeden cinayet hançerine dönüşür insanın, insanın da böylesine hoyratça yabancılaşması ne hazin bir paradoks!

   

  Bir hafıza yitimi rolünde çağın iletişimi, ilişkilenmeleri, yaşanmışlıklar sahici zamanda inkar ikrarına dönüştü. Aşklar, tutkular, dostluklar çok ucuz yaşanıp(!) tüketiliyor. An zamanın bütünselliğinden kopartılıp ecel kılınmış tutkulara.

   

  Üretilmiş korkular, yargılar, algılar bireyi her an yaralayan töhmetler ve davranışlar duygunun-hissin seri cinayet ortaklığı rolündeler. Özlemler ve umutlar, çağın aranma bültenlerinde baş suçlusu.

   

  A.Tarkovski, “Mühürlenmiş Zaman”da “ Zaman, insana verilmiş acı bir armağandır.”  derken bilgece bir uyarıda bulunur. Dramatik bir kavrayıştır insan ve zaman arasındaki ilişki. Yalın hakikatin tekzibine soyunmuş bunca aldatan ve aldanan varken farklı düşler kurmak bağışlanmaz bir suçtur!

   

  Saf güç ve erk tapıcılarının tapınağında, yaşamda özgür farklılıklar yaratma derdinde olanları hazin sonlar beklese de asla olana boyun eğmezler. Özgürlük aşkını tek bir nefeste duyumsamak bile her şeye değerdir yine de!

   

  “Parçaları kaybolmuş puzzle gibi artık insanlar. Kiminin ruhu, kiminin beyni ve çoğunun kalbi yok.” Chuck Palahniuk

   

   

   


  Yorumlar  Yazarın Son Yazıları