• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Durum
  Durum
  15 Şubat 2017 10:08
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

   

  Referandum tarihinin belli olması ve parti ve örgütlerin sahaya inmesiyle birlikte ülkedeki kutuplaşma daha da arttı. Özellikle ‘hayır’ cephesinin belli bir baskı altında olduğu şimdilik aşikar görünüyor. Umarız, bu durum değişir ve olağanüstü koşullarda olsa da güvenli ve demokratik bir referandum sürecinden geçilir.

  Medya üzerindeki denetim ve tutuklu gazeteciler sorununun bu süreçte çözülmesi. sürecin yumuşaması için önemli bir adım olurdu. Aynı şey tutuklu milletvekilleri için de geçerli. Her parti kampanya çalışmalarını özgürce ve güven içinde yapabilmeli. Fakat bu adımlar referandumdan önce atılacak gibi görünmüyor.

  Sanat, böyle zamanlarda toplumun kutuplaştığı ve insanların siyasetten bunaldığı zamanlarda çok önemli bir işlev görüyor.

  Ancak Türkiye’de son yıllarda siyaset sınıfı bırakınız sanatçıyı teşvik etmeyi, sanata köstek oluyor.

  Aynı şey bilim için de geçerli. akademi için de. Yine yüzlerce akademisyen bir Kanun Hükmünde Kararname ile görevden alındı.

  Ben de bu hafta iki sanatçı ile söyleşi yaptım.

  Biri ressam Gülizar Kılıç… Kılıç’ın ülkenin ve dünyanın en önemli sorunlarından göçü resmettiği sergisini Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gezebilirsiniz.

  Diğer sanatçı ise genç kuşaktan Yonca Karakaş. Karakaş farklı tekniklerle ürettiği eserleriyle modern insanın tekinsiz dünyasını ifade ediyor.

  Siz siz olun en zor günlerde dahi hayatınızda sanata yer açın.

  Haftaya görüşmek üzere.


  Yorumlar  İlgili Haberler