• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Durum
  Durum
  22 Mart 2017 09:45
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

   

   

  Geçen hafta beş gün boyunca Almanya’daydım. Artı TV’nin açılış resepsiyonunda…. Bir süre önce gazetecilik faaliyetlerini ülke dışında sürdürme kararı alan dostlarımız ile Türkiye’den meslektaşların buluşmasına zemin oldu bu resepsiyon. Artı TV’nin kadrosunda söyleşilerim ve programlarımla ben de yerimi aldım. Bu ziyaretimi ise bu haftaki köşe yazımda geniş olarak ele aldım.

  Bu haftaki söyleşim de Artı TV’nin genel yayın yönetmeni olan başarılı gazeteci Celal Başlangıç ile.

  Bu yazıyı yazdığım saatlerde Türkiye ve Ortadoğu halkları Newroz bayramını kutluyordu. Newroz hep iyi yeni başlangıçların umudunu taşır içinde. Bundan iki sene öncesine kadar Newroz yüz binlerce insanın barış manifestoları ile umutlandığı bayramlar oluyordu bir süredir. Newroz’da yeniden güçlü barış söylemlerinin  ifade bulacağı ve toplumsal barışın tesis edileceği günlerin gelmesini diliyor ve halkların Newroz bayramını kutluyorum.

  Halkın Nabzı, bundan sonra da umutla bu ülkede toplumsal barışı politik çizgisi olarak savunacak.

  Referandum yaklaşırken maalesef sokaklardaki gerginlik azalmıyor. Evet, belki referandumun sonuçları Türkiye’nin geleceğinde belirleyici olacak ama yine de siyasetçiler bunun sadece bir referandum olduğunu ve ancak demokratik koşullarda yapılırsa bir anlamı olacağını unutmamalı ve kışkırtıcı ve kutuplaştırıcı söylemlerden uzak durmalı.

  Haftaya görüşmek üzere.


  Yorumlar  İlgili Haberler