• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Durum
  Durum
  29 Mart 2017 10:42
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Mart ayı da geçti, ayın sonuna geldik ve bahar güneşi yüzünü gösterir oldu. Bazı günler ceketimizi bile evde bırakmak istediğimiz oluyor. Bahar yeni umutlar, yeni heyecanlar getirir. İnsanlar sokaklarda daha iyimser olur. Ama etrafınıza bir bakın, bu sene de öyle mi? Benim edindiğim izlenim insanların bu bahar tedirginlik içinde olduğu yönünde. Oysa siyaset böyle bir şey olmamalı. İnsanlar kaderlerini bekler gibi bakmamalı siyasete. Bir toplumun ruh halini bu kadar etkilememeli yani siyaset. Maalesef bu bahar öyle değil.

  İnsanların ruh hali siyasetten bu kadar etkilenince, sokaktaki siyasi çalışmalar da gergin bir ortamda sürüyor. Gün geçmiyor ki bir kentte, bir ilçede referandum kampları birbirine girmesin.

  Referandumlar gelir geçer, peki çatlayan toplumsal barış ne olacak? Nasıl tamir edilecek?

  Halkın Nabzı, barış gazeteciliği çizgisinin bu süreçte özellikle önemli olduğunu savunuyor.

  Neyse ki bu yıpratıcı siyasi gündemin içinde insanın yüreğine su serpen şeyler de oluyor.

  Ataşehir ve Maltepe belediyelerinin tiyatro festivalleri bu sıcak gündemde insanları sanatın iyileştirici etkisine açıyor.

  Geçen pazar günü Ataşehir’deki festival açılışında Türkiye tiyatrosuna kazandırdığı müzikallerle kültür hayatımızın değerli emektarlarından olan Haldun Dormen için düzenlenen galada ben de kendimi çok iyi hissettim.

   

  “Yaşasın Sanat” diyorum.

  Haftaya görüşmek üzere.


  Yorumlar  İlgili Haberler