• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Durum
  Durum
  5 Nisan 2017 10:06
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Referanduma iki haftadan az bir zaman kala, maalesef sokaklardaki gerginlik ve kutuplaşma azalmadı, arttı. Bu da referandum sonrası Türkiye için umut vermiyor. Siyasetçilerin söylemleri sertliğini korudukça bu durum da değişmeyeceğe benziyor. Zaten iktidar da hukuk ve güvenlik alanında kutuplaşmayı azaltıcı adımlara niyetli görünmüyor. Referanduma kadar kalan zamanda kararsızlar dışındaki oy kullanacak yurttaşların tercihleri artık değişmeyecektir. Herkesin artık düşünmesi gereken referandum sonrası demokratikleşme süreci ya da demokrasi mücadelesinin nasıl sürdürüleceği olmalı. Sonuç ne olursa olsun bir ülkenin geleceğinden umut kesilmemeli.

  Halkın Nabzı her durumda demokrasi  ve barış mücadelesini yayın ilkesi olarak muhafaza edecek.

  Geçen pazar günü bütün öğleden sonrayı bu yakadaki siyasi etkinliklerde geçirdim. Halkevleri’nin Zümrütevler’deki şube açılışı, CHP’lilerin Gülsuyu’nda Türkan Saylan Kültür Merkezi’ndeki Deniz Baykal buluşması, HDK’nin Bostancı Kültür Merkezi’ndeki şenliği ve Beşçeşmeler’deki Hayır şenliği. Her yerde dinamizmi gözlemledim. Bu kadar dinamik bir toplumun demokrasi mücadelesinden zaten umut kesilmez.

  Bu haftaki söyleşim ise sinemacı Ezel Akay ile. Ezel Akay ile hem sanattan hem siyasetten konuştuk. Siyasetin en yoğun olduğu zamanlarda da sanatsız olmaz. Sanat barıştır.

  Halkın Nabzı siz okurlarının desteğiyle yayımını sürdürüyor.

  Reklam verenleri gazetemize yönlendirmeniz bizim için önemli.

  Haftaya görüşmek üzere.


  Yorumlar  İlgili Haberler