• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Durum
  Durum
  26 Nisan 2017 10:35
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

   

  Bir hafta daha geçti ve referanduma ilişkin tartışmalar sürüyor. Sokaklarda hareket devam ediyor ve sanki sokaktaki insanlar siyasi partilerin bir adım önüne geçmiş durumda. Hayır cephesi de, evet cephesi de sokakta durumu daha komplekssiz tartışır, birbirleriyle iletişime geçer ve bir arada yaşamak için nerelerde uzlaşılabileceğinin yollarını ararken, hükümet ve ana muhalefet, toplumsal barışı değil de kendi iktidarlarını düşündüklerini net olarak ortaya koyarak kavga etmeyi sürdürüyorlar. Belli ki tam yetkili başkanlık CHP’nin de yavaştan iştahını kabartıyor ve Kemal Kılıçdaroğlu için 2019 beklentisiyle matematik ve siyasetin olasılık hesapları zorlanıyor.

  Oysa iki taraf da yarı yarıya bölünmüş bir toplumun  barıştan ne kadar uzağa düşeceğini dikkate almalı ve bir an önce bu serüvenden vazgeçip üzerinde uzlaşılmış bir anayasa için harekete geçmelidir.

  Türkiye şu sıralar içeride de dışarıda da büyük bir istikrarsızlık manzarası arz ediyor. Bunun ekonomiye yansımaları da ağır olacak.

  Bir an önce barış ve demokrasiye giden yol açılmalıdır.

  Bu savaş ortamından çıkılmadıkça ve siyasi ihtiraslardan vazgeçilmedikçe, ülkede istikrar sağlanamayacaktır.

  Biz Halkın Nabzı olarak ana akım medyanın propaganda ve sansür duvarını aşamayan seslerini sayfalarımıza taşıyoruz.

  Çünkü barış ve demokrasi bir ülkeye birbirini dinleyerek gelir.

  Siz okurlarımızın da gazetemize bu yüzden ilgi gösterdiklerini, katılmadıkları görüşleri de okumaktan memnun olduklarını umuyoruz.

  Bu ülke hepimizin.

  Bu haftaki söyleşimi deneyimli gazeteci Mustafa Alp Dağıstanlı ile yaptım. Dağıstanlı’ya referandum değerlendirmelerini sordum.

  Haftaya görüşmek üzere.


  Yorumlar  İlgili Haberler