• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Durum
  Durum
  3 Mayıs 2017 11:19
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

   

   

  Ve Mayıs da geldi. Tabiatın ve toplumsal hareketlerin müjdeleriyle. Hafta sonu İzmir’de ilk yaz sıcağını yaşadıktan sonra İstanbul’da serin havayla karşılaştık ama yine de havada bahar kokusu vardı elbette, yağmur da bahar yağmuruydu.

  1 Mayıs kutlaması ise bu ayın sosyal müjdesiydi. Bakırköy Pazar Yeri’ndeki miting geçen seneye göre çok daha coşkuluydu. Mitingden izlenimlerimi bu haftaki köşe yazımda bulacaksınız.

  Ancak miting alanında bir anons yüzünden iki farklı TKP arasında patlak veren ve köşe yazımda da kısaca değindiğim gerilim üzücüydü. Türkiye’de muhaliflerin böyle küçük sebeplerden ötürü birbirleriyle kavga etme lüksü yoktur. Türkiye öyle bir dönemden geçiyor ki, muhalefet cephesi asgari müştereklerde anlaşıp demokratikleşme ve toplumsal barışın tesisine ivme kazandırmalı.

  Yazımın başında da dediğim gibi hafta sonu İzmir’deydim. Ahmet Tulgar’ın da, benim de İzmir Kitap Fuarı’nda imza etkinliklerimiz oldu.

  İzmirli okurların fuara olan ilgisi sevindiriciydi.

  İzmir dinamik bir kent olmasına rağmen huzurlu da geldi bana.

  Sıcakların başlamasıyla insanlar zamanın çoğunu sokaklarda geçirmeye başlamış.

  Bazen sokaklardaki dinamizme baktığımda bu ülkede toplumsal barış olması durumunda nasıl bir gelişme olacağını düşünürüm.

  Hem iktisadi alanda hem sosyal alanda.

  Bu haftaki söyleşimi Kardeş Türküler’in erkek vokali ve Bajar’ın solisti Vedat Yıldırım ile yaptım. Her iki grup da bu ülkede barışın sesidir. Vedat Yıldırım ile hem müzikal çalışmalarını hem barışı konuştum.

  Haftaya görüşmek üzere.

   


  Yorumlar  İlgili Haberler