• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Durum
  Durum
  10 Mayıs 2017 11:38
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Geçen hafta hükümetteki gelişmeler ve Cumhurbaşkanı’nın söylemlerinden çok, ana muhalefet partisi CHP’nin içindeki karışıklıklardan söz edildi. Muhaliflerin şartlara göre büyük başarı elde ettikleri referandum sonrası hükümetin uygulamaları büyüteç altına alınması gerekirken, ana akım medyanın da çabalarıyla CHP ülkede tek sorunmuş gibi bir algı yaratıldı ve bu algının oluşması için de CHP yönetimi de, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da hem iktidara hem medyaya bolca malzeme sağladı.

  Deniz Baykal’ın bir televizyon kanalında yaptığı açıklamalar, parti sözcüsü Selin Sayek Böke’nin partideki görevlerinden istifası, Muharrem İnce’nin adaylık çıkışı, Fikri Sağlar’ın disipline sevki CHP’ye umut bağlayanları epeyce üzüyor.

  Oysa şu sıralar muhalif güçler bir demokrasi cephesinin inşası için ittifaklar kurmakla meşgul olmalıydı. Nitekim HDP MYK’nın geçen hafta yaptığı toplantıdan da ittifaklar meselesine işaret eden bir sonuç çıktı.

  Ben de bu haftaki köşe yazımda CHP’nin durumunu Türkiye siyasetindeki kökleriyle birlikte ele aldım.

  Bu haftaki söyleşim ise CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu ile Kenan Otlu, CHP’nin en dinamik kesimi olan gençliği temsil eden genç bir siyasetçi.

  Muhalefetteki bu dağınıklık, maalesef OHAL koşullarının sebep olduğu birçok acının, çocuk ölümlerinin, sokaklarda ölüm sınırına gelmiş açlık grevci akademisyenlerin durumunun kamuoyunda yaygın biçimde konuşulmasına engel oluyor.

  Bu dağınıklık aşılmalı ve bu konuda CHP tabanına çok iş düşüyor.

  Haftaya görüşmek üzere.


  Yorumlar  İlgili Haberler