• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Durum
  Durum
  24 Mayıs 2017 11:15
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Geçen hafta sonu Ankara’daydım. Ankara’da siyasetin yoğun olduğu bir hafta sonuydu. İki kongre yapılıyordu başkentte. Bir tanesi HDP’nin kongresiydi, diğeri AKP’nin… Türkiye ana akım televizyonlarının hükümetten yana yayın politikası sebebiyle AKP’nin kongresi saatlerce canlı olarak yayınlanırken HDP’nin kongresi kısa haberlerle geçiştirildi.

  Biz Halkın Nabzı olarak bağımsız gazeteciliğimiz gereğince sesi ana akım medyada kısıtlananların da sesi olmak için bu hafta HDP kongresine sayfalarımızda geniş yer verdik.

  Bu haftaki köşe yazımda bu kongreleri değerlendirirken, söyleşimi de HDP Eş Başkan Vekili Nadir Yıldırım ile yaptım.

  Türkiye çok kritik bir dönemden geçiyor. Toplumdaki kutuplaşmanın yol açtığı gerginlik risk teşkil ediyor.

  Dış politikadaki sorunlar ise ülkenin uluslararası topluluk nezdindeki prestijini ve küresel ekonomideki yerini sarsıyor.

  21’nci yüzyılda kendi içinde ve dışarıda bu kadar kavgalı bir ülke ilerlemekte büyük zorluklarla karşılaşır. Bu yüzden hemen her ‘Durum’ yazımda toplumsal barışın aciliyetini vurguluyorum.

  Bir yandan da ülkede büyük bir insan hakları sorunu yaşanıyor. Yerlerde sürüklenen anneler, şiddet gören kadınlar, işini, aşını kaybedenler medyaya yansıdıkça bu şiddet toplumun bütün katmanlarına yayılıyor.

  Kadın cinayetlerindeki artışta sokaktaki şiddet görüntülerinin etkisi olduğunu düşünüyorum.

  Bu hafta Ramazan ayı başlıyor. İnanan, inanmayan herkes Ramazan’da barış bekliyor.

  Bu ülke barışa ve demokrasiye layıktır.

  Haftaya görüşmek üzere.


  Yorumlar  İlgili Haberler