• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Durum
  Durum
  7 Haziran 2017 11:28
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Türkiye öyle bir dönemden geçiyor ki. hem habercilik için çok geniş imkanlar oluşmuş durumda hem de haberciliğin önüne her türlü engel çıkarılıyor. Her gün ülkenin haber gündemi değişiyor ama maalesef bu yeni gündem maddeleri de diğerleri gibi bir gürültünün  içinde kaynayıp gidiyor. Ya da haber yapılması devlet ve yargı denetimi yüzünden mümkün olamıyor.

  Böyle olunca da toplum gündem hakkında bilgilenemiyor.

  Oysa coğrafyamızda çok önemli gelişmeler oluyor. Küresel sistemin bölgemiz üzerindeki etkisi çok fazla. Yanlış politikalar ise ülkemizi bu etkilere daha fazla açıyor.

  Dış politikanın iç politikaya malzeme yapılması her zaman son kertede kazançtan çok zarar getirir.

  Pazartesi günü gelen bir haber, Ortadoğu’daki dengelerin yine değişeceğini gösteriyordu. Katar’ın diğer körfez ülkeleri tarafından dışlanmasının kısa vadede bölgeye önemli etkileri olacaktır.

  Halkın Nabzı, bir yandan yerel haberciliğini sürdürürken, diğer yandan da küresel ve ülke çapındaki haberlere de elinden geldiğince yer açıyor.

  Her yurttaşın ülke sorunlarıyla yakından ilgilenmesi gereken bir dönemden geçiyoruz.

  Bu haftaki söyleşim eski bankacı, şimdinin sivil toplumcusu İbrahim Betil ile… İbrahim Betil bankacılığı bıraktıktan sonra kendisini sivil toplum çalışmalarına vakfetti.

  İbrahim Betil örneği bir yurttaşın siyaset alanının dışında da toplumsal sorunların çözümü için neler yapabileceğini gösteriyor.

  Gerçi İbrahim Betil, bir dönem Yeni Demokrasi Hareketi’nde de yönetici olarak görev yaptı.

  İbrahim Betil’e bunu da sordum.

  Haftaya görüşmek üzere.


  Yorumlar  İlgili Haberler