• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Durum
  Durum
  14 Haziran 2017 10:56
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

   

  Bir haftayı daha geride bıraktık. Zaman geçerken, insan bazı sorunların çözümünü de beraber getirsin istiyor. Ama maalesef Türkiye’nin yığılı sorunları olduğu gibi duruyor önümüzde ve daha da artıyor.

  Siyasiler sokağı dinlemiyor… Halkın değil, iktidarın ihtiyacına göre dizayn ediliyor iç politika da, dış politika da, ekonomi de. Ama işte yine de hiçbir sorun çözülemiyor. Çünkü Türkiye’nin sorunları demokrasinin bir türlü bu ülkede işleyememesi sonucu oluşmuş sorunlar ve ancak demokrasi ile çözülür.

  Demokrasi bu ülkede toplumsal barışı da sağlayacak bir gerekliliktir.

  Ülke gencecik insanlarını kaybediyor ve toplumun buna alışması çok tehlikeli.

  Son yıllarda yine ne çok insanını kaybetti bu ülke çatışmalarda, savaşlarda.

  Siyaset o kadar ön planda ki, bu ülkenin insanlarının yanında doğasını da kaybettiği artık pek fazla gündeme gelmez oldu.

  Kimse tarımın ne durumda olduğunu, çoğu tarımsal ürünün bir zamanlar ihraç edilirken neden artık ithal ediliyor olduğunu, tarım topraklarının ne olduğunu konuşmuyor.
  Çoğunluk günü kurtarmakla meşgul ve çocuklara nasıl bir ülke bırakacağımızla zerre ilgilenilmiyor.

  Bu hafta ben Türkiye’deki tarım mücadelesinin öncülerinden, Çiftçi-Sen Kurucu Genel Başkanı Abdullah Aysu ile buluştum. Abdullah Aysu ile rantçı siyasetin hedefindeki kadim zeytinlikleri konuşurken Türkiye’de tarımın durumunu da ele aldık.

  Abdullah Aysu tehlikenin farkında olan bir aktivist ve toplumu da bıkmadan usanmadan uyarıyor.

  Halkın Nabzı, her zaman çevre sorunlarına duyarlı oldu ve bu alanda mücadele eden insanların seslerini duyurabilecekleri bir platfomdur.

  Sizler de bulunduğunuz yerlerdeki çevre sorunlarını bize bildirebilirsiniz.

  Haftaya görüşmek üzere.


  Yorumlar  İlgili Haberler