• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Durum
  Durum
  21 Haziran 2017 10:41
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Geçen hafta Türkiye’nin gündemi pek de beklenmeyen bir gelişme ile aniden değişti. Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde Ankara’dan İstanbul’a yürüyüşe geçti. Gün geçtikçe yeni siyasi gruplar yürüyüşe katılıyor ve adalet talebi yükseliyor. Türkiye’nin birçok yerinde adalet nöbetleri de başladı. Bunlar da devam ediyor.

  Umarım kitlelerin adalet talebi iktidarda karşılığını bulur. Adalet, toplumsal barışın şartıdır çünkü. Ve Türkiye’de toplumsal barışı yeniden tesis etmenin gereğini tekrarlamaya bile gerek yok. Kutuplaşma ve çatışma ülkenin geleceğini karartıyor.

  Diğer taraftan HDP’li vekillerin aylardır süren tutukluluğu da toplumun vicdanını yaralar durumda ve bu da toplumsal barışın önündeki en büyük engellerden biri haline geldi. Bu yüzden de toplumun farklı kesimlerinden HDP’li vekillerin tutukluluğuna son verilmesi yönünde gelen talepler artık, CHP’de de karşılığını buluyor.

  Bu haftaki söyleşim HDP Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu ile… Filiz Kerestecioğlu söyleşimizde sorularıma cevap verirken muhalefetin adalet talebini seslendiriş sürecinde 16 Nisan referandumundaki gibi beraber hareket edebileceğini, bunun için farklı siyasetlerin aynılaşmasına gerek olmadığını vurguladı.

  Türkiye’de çevre sorunları artık çevre katliamı ölçüsüne geldi. Hükümet her gün Türkiye’nin doğal zenginliklerine kast eden kararlar alıyor. Bazıları kamuoyunun tepkisi ile geri çekilirken, bazıları da sessizce devreye sokuluyor.

  Kentlerde büyük bir yıkım sürüyor.

  Yaşam alanları inşaat sahalarına çevrildi.

  Çevre sorunlarına herkes daha fazla ilgi göstermelidir.

  Biz de Halkın Nabzı olarak çevre sorunlarına sayfalarımızda elimizden geldiğince fazla yer veriyoruz.

  Ramazan ayı bu hafta sonra eriyor.

  Müslüman okurlarımızın Şeker Bayramı kutlu olsun.

  Haftaya görüşmek üzere.


  Yorumlar  İlgili Haberler