• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Durum
  Durum
  28 Haziran 2017 11:37
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

   

  Ramazan Bayramı bitti ve insanlar mesaiye döndü. Tabii, tatil dönüşünün tıkanıklığını aşabilenler… Maalesef trafik facialarının haberleri de art arda geldi bayram boyunca. Bu Türkiye’nin senelerdir kangren olmuş sorunlarından biri, yani trafik kazaları… Gerçi Türkiye hangi sorununu çözüyor ki? Bu devlet sorunları çözümsüz bırakmaya, iktidarlar da çözecekmiş gibi yaparak oy devşirmeye ya da zaman kazanmaya alışmıştır.

  Bölge’den gelen çatışma haberleri bu bayramda da devam etti. Siyaset kürsüsünden ise savaş söylemleri devamlı duyuldu.

  Bu haftaki köşe yazımda bayramın getirmesi gereken umudun imkanlarını irdeledim. Söyleşi olarak ise bu hafta sokağa çıktım ve insanların bayramdaki gündemini konuştum sokakta.

  İnsanlardaki bu karamsarlık hali Türkiye’yi felç ediyor. Bir an önce insanları umutlandıracak adımlar atmalı iktidar.

  CHP’nin Adalet Yürüyüşü bayram gündemine damgasını vurdu. İnsanların bazıları CHP’nin eylemine şüphe ile yaklaşırken bazılarının ise beklentisi yüksek. Biz de bu hafta Adalet Yürüyüşü’nü daha yakından takip edeceğiz.

  Yazımın başında tatilden bahsettim. Biz bayramda da çalıştık gazetemizde. Bizim meslek böyle. Tatile pek fırsat vermez. Hele Türkiye gibi gündemin sürekli değiştiği bir ülkede gazeteci öyle kolay kolay tatile çıkamaz.

  Bayramın ardından insanların işlerine döndüğünü yazarken KHK’larla işlerini kaybetmiş binlerce insanı ve ailelerin mağduriyetini unutmadım. Bu konu çözüm bekleyen çok önemli bir sorun.

  Üzülmek için de, umutlanmak için de sebebin çok olduğu bir ülkedeyiz.
  Haftaya görüşmek üzere.


  Yorumlar  İlgili Haberler