• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Durum
  Durum
  9 Ağustos 2017 10:25
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

   

  Geçen hafta İstanbul, Kadıköy’de, Yoğurtçu Parkı’nda HDP’nin Vicdan ve Adalet Nöbeti oldu. HDP’nin kampanyası haftalık periyodlarla Türkiye’yi dolaşacak. Bu hafta Van’da. Ancak bu demokratik kampanyaya yönelik tedbirler maalesef Türkiye demokrasisi açısından iç açıcı değil. Milletvekillerinin halktan izole edilmesi o milletvekillerini seçen yurttaşlara büyük bir saygısızlıktır. Bir süredir devreden çıkarılması için iktidarın çabaladığı parlamentoya da. Ayrıca bu tedbirler toplumsal barışa da hizmet etmez.

  Bu haftaki köşe yazımda bu konuyu farklı veçheleri ile ele aldım.

  Bir yandan da sokaklarda kadınlar yaşam tarzları için eylemde. İnsanların kıyafetlerinin bir şekilde hükümetin bakanlarının da ağzına pelesenk olduğu bir ülkede, insanlar artık yaşam tarzlarına sahip çıkmak için mücadele etmek zorunda kalıyorlar. En çok da kadınlar. Çünkü muhafazakâr hükümet kadın üzerinden siyaset yapmayı sürdürüyor.

  Oysa Türkiye bir an önce bu tür iç tartışmaları bir kenara bırakmalı, toplumsal barışını yeniden tesis etmeli ve uluslararası rekabette yerini almalıdır. Ülke insanı refah ve huzur istiyor. Siyasi görüşü ne olursa olsun insanlar bu taleplerde uzlaşmış durumda. Bunları da ülkeye ancak barış getirebilir.

  Halkın Nabzı, bu ülkede bütün yurttaşlar önünde kendisini sorumlu hisseden bir gazetedir ve yayın politikasını barış doğrultusunda şekillendirmiştir.

  Bu ülkenin en önemli sorunlarından biri de çevre sorunu ve doğa katliamıdır. AKP’nin 15 yıllık iktidarı boyunca çevre yıkımına yol açmış politikalarına rağmen artık Cumhurbaşkanı da doğa katliamlarından yakınmaya başlamıştır.

  Umarız bundan sonra ranttan çok doğal yaşama önem verilir  imar projeleri yapılırken.

  Çevre korumacılığında yerel basın çok önemli bir işlev görebilir, zaten çevre korumacılığı da ancak yerelde başlaması ve sürdürülmesiyle mümkün olur. Sizler de bölgemizdeki doğal ve tarihi çevreye zarar veren uygulamaları bize habere vererek bu mücadeleye katılabilirsiniz.
  Haberlerinizi bekliyoruz.

  Haftaya görüşmek üzere.


  Yorumlar  İlgili Haberler