• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Durum
  Durum
  16 Ağustos 2017 10:32
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Her hafta siyasi gündem o kadar sıcak oluyor, her haftanın siyasi gündemi bir öncekinden o kadar farklı oluyor ki, doğal olarak gazeteciler siyasi gündemin peşinde koşarken birçok başka sorunu gözden kaçırıyor. Oysa ülkenin her yerinde yaşam mücadelesi veren, sesini duyurmaya çalışan ama kamuoyuna ulaşamayan öyle çok insan var ki. Kimi yoksullukla mücadele ediyor, kimi hastalıkla. Bazısı ikisiyle birden.

  Yüzbinlerce insan kendisini kemiren hastalığın farkında bile olmadan ölüm sınırına geliyor. Evlatlarının hastalıkları konusunda bilinçlenmemiş insanlar ne yapacağını bilemez halde çaresiz kalıyor.

  Medyanın en önemli görevlerinden biri de kamuoyunu sağlık konusunda bilinçlendirmektedir. Mesela Sağlık Bakanlığı’na kayıtlı 70 bin Çölyak hastası varmış. Türkiye’de, oysa hesaplamalara göre bu sayının 700 bin olması gerekiyor. Yani 600 binin üzerinde insan hastalığının ne olduğunu bilmeden ıstırap çekiyor. Ben de bunu bu hafta Maltepe’deki glutensiz lokantanın ve Glutensiz Hayat Derneği’nin kurucusu ve danışmanı Tülin Ünal’dan öğrendim.

  Kızı Yağmur’un Çölayak hastası olduğunu öğrendikten sonra kendisini glutensiz hayata adayan Tülin Ünal ile söyleşimi ilgiyle okuyacağınızı tahmin ediyorum.

  Maalesef bir yandan da ülkede şiddet olanca acımasızlığıyla devam ediyor.

  Ve en kötüsü çocuk katliamları sürüyor.

  Çocukların kurşunların hedefi olduğu bir ülkede insanlar huzur bulamaz. Buluyorsa vicdansızdır.

  Barış için elimizden ne geliyorsa yapmalıyız.

  Halkın Nabzı barış gazeteciliği yapmayı sürdürecek.

  Çünkü burası bizim ülkemiz ve ülkemiz için barış içinde bir arada yaşam tahayyül ediyoruz.

  Haftaya görüşmek üzere.


  Yorumlar  İlgili Haberler