• Döviz Kurları
    Puan Durumu
    Durum
    Durum
    12 Eylül 2017 10:54
    Font1 Font2 Font3 Font4
    Bu Haberi Yazdır

     

     

     

    İshak Karakaş

     

     

     

     

     

    CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde süren Adalet Yürüyüşü üçüncü haftasını tamamladı. Sadece parti taraftarlarının değil, çok daha geniş bir kesimin sempatiyle izlediği ve katılım sağladığı yürüyüş, Maltepe’de sonuçlanacak. 9 Temmuz Pazar günü ise CHP Maltepe Sahili’nde bir miting yapacak ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kürsüden halka seslenecek.

    Önceki gün HDP heyeti de Kandıra’da CHP’nin Adalet Yürüyüşü’ne katıldı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir yanında Türkiye siyasetin duayenlerinden Ahmet Türk, diğer yanında HDP Eş Başkanı Serpil Kemalbay olduğu halde yürürken çekilen fotoğrafın, Türkiye’deki tüm muhalefetin özlediği bir  resim olduğu sosyal medyaya yansıyan tepkilerden anlaşılıyordu.

    Diğer taraftan, anlaşılmaz olan ise kimi yurttaşların duvarlardaki “adalet”sloganlarını silmeye kalkışmaları ya da yürüyüşçüleri tehdit etmeleriydi. Yani nasıl olur da bir yurttaş kendisine de her an lazım olacak adalet talebinden rahatsız olabilir?

    Hele bir de tuttuğu partinin adında ‘adalet’ sözcüğü varsa.

    İşte ülkedeki kutuplaşma buralara kadar gelmiş.

    Bir ülkede toplumsal barış olmayınca bazı insanlar bu kadar absürd davranabiliyor.

    Geçen pazar günü Türkiye tarihin en acı yıldönümlerinden biriydi. 1993 yılında Sivas’ta Madımak Oteli’nde 33 aydın ve 2 otel görevlisinin kökten dinci bir grup tarafından katledilmesi bugün de vicdan sahibi herkesi utandırıyor.

    Maalesef bu olayların geçmişte kalmış olması bize güven vermiyor.

    Aynı katliamcı bağnaz güruhlar bugün de her fırsatta katliam ve linç çığırtkanlığı yapıyorlar.

    Geçmişiyle yüzleşmeyen toplumların geleceği de bir türlü aydınlanamıyor.

    Yine de gelecek için umutlanmaktan vazgeçmemeliyiz.

    Haftaya görüşmek üzere.


    Yorumlar    İlgili Haberler