• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Durum
  Durum
  1 Kasım 2017 11:04
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Geçen hafta Cumhuriyet’in 94’üncü yılı kutlandı. Umarız bir gün ferdi olduğumuz bu Cumhuriyet demokrasisine de kavuşur. Elbette o güne kadar her şeye rağmen Cumhuriyet’in kazanımlarını da savunacağız. Bu sene Cumhuriyet Bayramı her senekinden daha kitlesel kutlandı ve hükümet kanadı da kutlamalara yoğun katılım gösterdi. Kutlamalardaki bu seneki farklılığı bu haftaki köşe yazımda irdeledim.

  Temmuz ayında Büyükada’da gözaltına alınan ve tutuklanan hak savunucularının tahliye edilmesi demokrat cepheyi sevindirdi. Bu yazıyı yazdığım saatlerde de Özgür Gündem davasından tutuklu olan gazeteciler İnan Kızılkaya ve Kemal Sancılı’nın tahliye olduklarını sevinçle öğrenmiş bulunmaktayız ama yine de Çağlayan Adliyesi’ndeki gelişmeleri takip ediyoruz ve süren Cumhuriyet Davası’ndan tutuklu arkadaşlarımızın tahliyesini bekliyoruz.

  Bu yazıyı yazdığım saatlerde bir de üzücü haber aldım. Maltepe Belediyesi’nin değerli başkanı ve dostum Ali Kılıç’ın annesi Beser Kılıç vefat etti. Kendisine bir kez de buradan Halkın Nabzı ailesi adına başsağlığı diliyorum.

  Bu haftaki söyleşim bir KHK mağduru ile. Jeofizikçi Yardımcı Doçent Savaş Karabulut bir yıl önce İstanbul Üniversitesi’nden ihraç edilmiş. Fakat o kolay yılacak bir insan değil. Ekmeğini kazanmak için şimdi fasulye, nohut, mercimek satıyor. Kendi deyimiyle bu ‘dayanışma fasulyesi’ doğal ve ilaçsız. Telefon numarasını söyleşimde bulacaksınız Savaş Karabulut’un. Kendisini ararsanız evinize kadar getiriyor ürünleri.

  Dün (pazartesi) itibarıyle AKP’nin belediye başkanlarını istifa ettirme süreci de tamamlanmış oldu. Kimi öfkeli kimi gözyaşları içinden emre itaat ederek makamını terk etti. Şimdi hükümete yeni gündem maddeleri lazım.

  Bir kez daha ülkemiz için barış ve demokrasi diliyorum.

  Haftaya görüşmek üzere.


  Yorumlar  İlgili Haberler