• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Durum
  Durum
  22 Kasım 2017 14:32
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Geçen hafta Türkiye’nin gündeminde en fazla tartışılan konu ABD’de İran ambargosunu delmekten tutuklu olarak yargılanan TC vatandaşı Rıza Zarrab’ın itirafçı olup olmadığıydı. Maalesef Türkiye’nin durumu bu. Ülkenin, halkın çok önemli, hayati sorunları varken insanlar bu sorunların çözümünü tartışıp talepte bulunmak yerine, bir trilyonerin akıbetini ve bunun Türkiye ekonomisi ve diplomasisi üzerine olası etkilerini konuşuyor.

   

  İşte tam da bunun için yerel ve bölgesel medyaya ihtiyaç var. Ana akım medya kamuoyunu merkezde tartışılan ve toplumun dahlinin olması zor meselelere yöneltirken, sokaktaki insanı kendisini doğrudan ilgilendiren ve çözümünü talep edebileceği sorunlardan uzaklaştırıyor.

   

  Halkın Nabzı yayın politikasında yerel, bölgesel ya da ülkesel ve küresel bütün konuları halkın çözüm talepleri perspektifinden ele alıyor. Halkın Nabzı, an akım medyanın tersine iktidarların değil halkın yanında yer alıyor.

   

  Bu hafta 28 Kasım 2015’te hain bir suikastte kaybettiğimiz insan hakları ve barış savunucusu, hukukçu Tahir Elçi’yi anıyoruz.

  Bu haftaki köşe yazımda ben de arkadaşım Tahir Elçi’yi andım ve onun özlemi olan adalet ve barışa olan ihtiyacımızı vurguladım.

  Tabii Tahir Elçi gibi insan hakları ve barış savuncusu bir hukuk insanını anınca Türkiye’de yargının bugünkü durumunu irdelemeden de olmazdı. Kamuoyu araştırmaları kamuoyunun büyük kesiminin yargıya güveninin kalmadığını gösteriyor.

  Türkiye’de hukuk düzeninin yeniden tesis edilmesi de acil bir ihtiyaçtır.

   

  Bu haftaki söyleşim ressam Ahmet Benli ile. Ahmet Benli’nin Ataşehir’deki sergisi sanatseverler tarafından çok beğenildi. Usta ressam ile resim sanatını ve yeni projelerini konuştum. Sanat her dönemde toplumlara iyi gelir.

   

  Haftaya görüşmek üzere.

   


  Yorumlar  İlgili Haberler