• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Durum
  Durum
  20 Aralık 2017 16:03
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Geçen hafta Türkiye’de yine farklı toplum kesimlerinin farklı gündemleri oldu ve kamuoyunda bu iki farklı gündem bir türlü bir araya gelmediği için, toplumsal kutuplar yine birbirleriyle iletişim kuramadı.

   

  Toplumdaki kutupların birbirleri arasındaki bu iletişimsizlik maalesef bu ülkeye çok zarar veriyor. Hem ülkedeki can ve mal güvenliği tehdit altına giriyor hem de ülke ekonomisi insanlar birbirleriyle iş yapamayacak kadar birbirlerinden uzaklaştığı için tıkanıyor.

   

  Bu yüzden hemen her yazımda toplumsal barışın aciliyetine işaret ediyorum.

   

  Geçen hafta muhalifler yine ABD’deki Zarrab davasına, Kılıçdaroğlu’nun Man Adası iddialarına konsantre olmuş gündemde tutmaya çalışırken, iktidar ve taraftarları ise Kudüs meselesine yoğunlaşmıştı. Özellikle İslam Konferansı’nın olağanüstü toplantısı sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan bu meseledeki hassasiyetini hem iç kamuoyuna hem uluslararası topluluğa duyurdu.

   

  Her ne kadar Türkiye solu her zaman Filistin’le bir dayanışma içinde olmuş olsa da iktidar bu meseledeki öncülüğü kimseye bırakmaya niyetli değil.

   

  Yani nihayetinde iktidar da muhalefet de siyasi mücadelede ülkedeki dinamiklerden değil, ülke dışındaki olaylardan medet umar durumda.

   

  Oysa HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın geçen pazar yapılan HDK 8’inci Genel Kurulu’na cezaevinden gönderdiği mesajında pekâlâ ülke içinde de geniş bir demokratikleşme hamlesi yapılabileceğine işaret ediyor ve bunun yöntemlerini tarif ediyordu.

   

  Bu haftaki söyleşim yazar ve müzisyen İkbal Kaynar ile.

  Sanat her dönemde her topluma iyi gelir.
  Haftaya görüşmek üzere.


  Yorumlar  İlgili Haberler