• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Durum
  Durum
  3 Ocak 2018 13:43
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

   

  Yeni yılda bütün okurlarımı selamlayarak başlıyorum gazetemizin bu haftaki gündemini anlatmaya.

   

  Evet, artık gazetemizin logosunun altında yayın yılımız olarak 6 yazılı. 2018 Halkın Nabzı’nın yayında olduğu altıncı yıl.

   

  Bu bizim için ne ifade ediyor? Halkın Nabzı’nın kurumlaşmasının bir aşama daha kat etmiş olduğunu.
  Halkın Nabzı artık Türkiye medyasında bir kurumdur. Gerek devletin yayıncılıkla ilgili Basın Yayın Enformasyon, Basın İlan gibi resmi kurumlarına gerekse Gazeteciler Cemiyeti, Gazeteciler Sendikası gibi meslek kuruluşlarına karşı sorumluluklarını yerine getirmekte, mesleğin etik ilkelerine uymakta, yayımlandığından beri değişmeyen barış ve demokrasiden yana yayın politikasını sarsılmadan sürdürmektedir.

   

  Bunları yaparken, belki de tek yapamadığı finansal sorunlarını çözmek oldu Halkın Nabzı’nın.

   

  Hâlâ tek finans kaynağımız olan ilan gelirini gazetemizi tam anlamıyla döndürecek seviyeye getiremedik.

   

  Yerel ya da bölgesel gazetelere ilan vermek hâlâ birçok ticari kuruluş tarafından lüks olarak görülüyor. Oysa merkez ve ulusal medyaya göre özellikle tüketim maddelerinin tanıtımında çok daha heterojen bir kitleye ulaşan yerel ve bölgesel gazeteler daha etkili bir mecradır.

   

  Diğer tarafta ise sivil toplum kuruluşları var.

   

  Halkın Nabzı yayımlanmaya başladığından beri sayfalarında sivil toplum kuruluşlarının haberlerine yer vermiş, sosyal sorumluluk projelerini elbette herhangi bir ücret talep etmeden desteklemiştir.

   

  Sivil toplum kuruluşlarında çalışan arkadaşlarımız eğer proje ya da etkinliklerinin bir tanıtım bütçesi olursa umarım Halkın Nabzı’nı da unutmazlar.

   

  Haftaya görüşmek üzere.


  Yorumlar  İlgili Haberler