• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Erdoğan AKM’nin kaderini açıkladı: Opera binası olacak!
  Erdoğan AKM’nin kaderini açıkladı: Opera binası olacak!
  1 Kasım 2017 12:31
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de düzenlenen 3. Turizm Şurası’nda konuştu.

  Erdoğan, yaklaşık 10 yıldır kapalı tutularak adeta kaderine terk edilen Atatürk Kültür Merkezi’nin yıkılacağını ve yerine opera binası yapılacağını söyledi.

  Erdoğan şöyle konuştu: “Bugün burada bir müjde vermek istiyorum, Yarı opera binası dediğimiz bir kongre merkezimiz. Şimdi İstanbul’da Atatürk Kültür Merkezi’ni yıkıyoruz ve oraya daha büyüğünü, çok daha modern bir mimari ile inşalah İstanbul’da Pazartesi günü lansmanını yapacağım. Bu lansman ile 2019’un sonuna kadar İstanbul’a opera binasını kazandırmış olacağız.”

   

  TAMAMLANMA TARİHİ 2019 

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Hukuk Komisyonu üyelerine söz konusu tahsisin “inşaat işlemleri sırasında gerekli olacağı” için yapıldığını açıklamışlardı. Son duruma göre; yıkım işlemi, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yaptırılacak. Atatürk Kültür Merkezi’nin yerine yapılacak yeni opera binasının 2019 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor. Alınan karar ile yıkım ve inşaat sırasında kullanılabilmesi için de Atatürk Kültür Merkezi’ni çevreleyen parseller Kültür ve Turizm Bakanlığı’na verilmiş oldu.


  Yorumlar  İlgili Haberler