• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Erdoğan, Canan Kaftancıoğlu’nu hedef gösterdi: “Ermeni Soykırımı diyerek tarihimizi ve milletimizi aşağılıyor”
  Erdoğan, Canan Kaftancıoğlu’nu hedef gösterdi: “Ermeni Soykırımı diyerek tarihimizi ve milletimizi aşağılıyor”
  16 Ocak 2018 12:00
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP grup toplantısında konuştu. CHP İstanbul İl Başkanı seçilen Canan Kaftancıoğlu’na yönelik ağır sözler sarfetti.

   

   

   

   

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresi’nde il başkanlığına seçilen Canan Kaftancıoğlu’nun Twitter’daki hesabından yaptığı ancak yalanladığı bazı paylaşımlarını salondaki ekrana yansıtarak Kaftancıoğlu için ağır sözler kullandı.

   

   

  Grup toplantısını izlemeye gelen kalabalığın hararetli alkışlarıyla ve yuhlama sesleriyle eşlik ettiği görüntüler üzerine konuşan Erdoğan, “Gezi olayları sırasında insanları “Ananı da al haydi Taksim’e” diyerek bu kişinin bizzat insanları tahrik ettiği anlaşılıyor.” ifadesini kullandı.

   

   

  Erdoğan’ın konuşması şöyle:

  “İstanbul’a bir il başkanı seçmişler ki tam bir facia. Elbette, demokrasiye saygımız var. Bu kişi madem ki kongre salonundan çıkmıştır. Öyleyse CHP’nin il başkanıdır ama geçmişine baktığımızda bizim bir şey söylememize gerek kalmıyor. Ekrana bir bakalım… Bu tweet’lerde neler yokki. Polisimize taş atan görüntülerden tutun, attığı tweeetlere kadar nasıl birisi. Her şey bir yana, Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu parti ne hale geldi ya. Ermeni soykırımı diyerek tarihimizi ve milletimizi aşağılıyor. Devlet katil değil, seri katil diyerek, hayatını kaybedenlerin suçunu devlete atıyor. Yüzünde maske, elinde taş güvenlik güçlerimize karşı çekilmiş eylemci resmi, bu vandallığa sahip çıktığını resmediyor. Diğer paylaşımlarından, Gezi olayları sırasında insanları “Ananı da al haydi Taksim’e” diyerek bu kişinin bizzat insanları tahrik ettiği anlaşılıyor.”

  “15 Temmuz direnişini itibarsızlaştırmaya çalışıyor”

  “Bütün bunların öncesinde de CHP ile BDP’nin ortak hareket etmesini kutlayan mesajlar yayınlıyor. “Hemen CHP’yi BDP’yi aynı yola girdi diyerek eleştiren gerzekler, yol doğru yol” diyor. Bu kişi “Kürtler Gezi’de yok, şunu yapmış, bunu yapmış” diyerek yapılan ihanete ortak oluyordu. Bu olaylarda ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtmak için evden çıkan Yasin Börü ve 50’nin üzerinde masum insan alçakça şehit edilmişti. Darbe gecesi işin rengi dahi belli olmamışken “alın size nur topu gibi mağduriyet” diyerek 15 Temmuz direnişini itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Bu kişi Boğaziçi Köprüsü’ne yaşanan olayları nasıl anlatıyor biliyor musunuz? Şöyle anlatıyor; “Tekbir getirerek, boğaz keserek mi mücadele getirir. İnandığınız Allahınız sizin de belanızı versin”. Ey Kılıçdaroğlu, söyle bana arkadaşını kim olduğunu söyleyeyim. 15 Temmuz ile ilgili “dinin nasıl afyon olarak kullanılabileceğinin canlı ve acı örneğini yaşadık dün gece” diyerek Marksist terminoloji ile ülkemizin değerlerine saldırmıştır. Bay Kemal herhalde sen de bundan sonra çok daha fazla düşüneceksin.”

   

  “Doların 4 lira olması için paylaşım yapıyordu”

  “Geçtiğimiz yılın kasım ayında da ülkemiz ekonomik saldırı altındayken doların 4 lira olması için de paylaşımlar yapıyordu. Eşi, o da övünerek 7 dakikada çeyrek domuzu nasıl yediğini anlatıyor. Hıza bak hıza. Şahsıma ve anacığıma yönelik küfürleri burada zikretmeden hicap duyacağım. Türkiye’nin siyasi alternatifi bu şahsın İstanbul İl Başkanı olduğu CHP ise vay milletin, ülkemin haline. Bu kafa ile CHP, bırakınız iktidara gelmeyi, kendi birliğini dahi koruyamaz. CHP’ye gönül veren vatandaşlarım bu açıklamalardan sonra, CHP’nin başına, İstanbul gibi bir şehirde gelen bu tür her şeyden olumsuz nasiplenmiş kişilerden sonra bu kafanın benzerini, dünün BDP’sinin, bugünün HDP’sinin başına da musallat etmişlerdir. Normalde, Taksim’in arka sokağında marjinal bir derneğin başında olması gereken bu tipleri siyasi partinin başına koyduğunuzda işte böyle arızi bir durum ortaya çıkıyor.”

   

  Kaynak: Cumhuriyet

   


  Yorumlar  İlgili Haberler