• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Erdoğan’a Paris’te protesto: “İnsan haklarını yiyor”
  Erdoğan’a Paris’te protesto: “İnsan haklarını yiyor”
  5 Ocak 2018 16:33
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşmek üzere Paris’e giden Cumhurbaşkanı Erdoğan kentin pek çok noktasında protesto edildi.

   

   

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşmek üzere gittiği Paris’te protesto edildi.

   

  İlk protesto Sınır Tanımayan Gazeteciler’den (RSF) geldi. Sabah saatlerinde Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği önünde toplanan basın mensupları, ellerinde Türkiye’de cezaevlerinde bulunan gazetecilerin fotoğraflarıyla gösteri düzenledi.

   

  RSF Genel Sekreteri Christophe Deloire büyükelçilik önünde yaptığı açıklamada, “Erdoğan’ın gerilim stratejisi jem Türkiye hem Avrupa için tehlikelerle dolu. Türkiye’nin bu kadar öngörülemez hale gelmesi kimsenin çıkarına değil” ifadelerini kullandı.

   

  Örgüt ayrıca, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a, ‘Türkiye’de haksız bir şekilde hapse atılan gazetecilerin serbest kalması için sesinizi yükseltme sözünüzü tutun’ çağrısında bulundu.

   

   

   

  FEMEN de protesto etti

   

   

   

  femen protesto

   

   

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik bir diğer protesto ise FEMEN tarafından gerçekleştirildi. Garson kostümü giyinen FEMEN üyeleri, bedenlerine “Erdoğan insan haklarını yiyor” gibi ifadeler yazarak protesto gösterisi düzenledi.

   

  FEMEN üyelerine polis müdahale ederken FEMEN aktivistleri “İnsan hakları katili Erdoğan” diye bağırdı.


  Yorumlar



  İlgili Haberler