• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Erdoğan konuştu: “Kıçı kirli bazıları sınırda bize tehdit sallıyor”
  Erdoğan konuştu: “Kıçı kirli bazıları sınırda bize tehdit sallıyor”
  15 Ocak 2018 13:48
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin Suriye’nin kuzeyinde 30.000 kişilik bir sınır gücü oluşturacağı açıklamasıyla ilgili olarak “Kıçı kirli bazıları sınırda bize tehdit sallıyor” dedi.

   

   

   

  Ankara’da bir tesisin açılışında konuşan Erdoğan, Suriye’deki gelişmeleri değerlendirdi. Erdoğan, “Ne yaparlarsa yapsınlar bizi engelleyemeyecekler. Biz Türkiye’yiz sıradan bir çadır devleti değiliz. Şimdi bazıları Suriye’de sınırda tehdit sallıyor. PYD, YPG ve DAEŞ topunuz gelin ne olursanız olun tepenize ineceğiz bunun başka çaresi yok. Şu anda obüslerle vuruyoruz, vurmaya da devam edeceğiz. Kendi kararımızı verdik şu anda da operasyonlar devam ediyor” dedi.

   

  “Kıçı kirli bazıları sınırda bize tehdit sallıyor. Türkiye’yi kendi kabuğuna çekmek istiyor.” ifadelerini kullan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin Suriye’de terör ordusu kurduğunu ikrar ettiğini belirterek “Bize düşen terör ordusunu daha doğmadan boğmaktır” şeklinde konuştu.

   

   

  Afrin operasyonu

   

  Erdoğan, Afrin’e operasyon hazırlığına ilişkin, “Harekat her an başlayabilir. Ardından da sıra diğer bölgelere gelecektir. Değil 30 bin tek bir terörist kalmayana kadar bu operasyonlar devam edecek. Biz milli bekamızı tehdit edecek bir oluşuma asla müsaade etmeyeceğiz. Gün doğmadan neler doğar hep birlikte bakıp göreceğiz.” dedi.


  Yorumlar  İlgili Haberler