• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Erdoğan’a övgü işe yaramadı: Keskin Holding’in sahibi gözaltında
  Erdoğan’a övgü işe yaramadı: Keskin Holding’in sahibi gözaltında
  27 Aralık 2017 11:42
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  ‘Hayali ihracat’, ‘akaryakıt kaçakçılığı’, ‘resmi evrakta sahtecilik’ suçlamaları ile bu sabah saatlerinde yapılan operasyonda yandaş Keskin Holding’in sahibi Recep Ercan Keskin ile birlikte toplam 11 kişi gözaltına alındı.

   

  Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre, ‘Hayali ihracat’, ‘akaryakıt kaçakçılığı’, ‘resmi evrakta sahtecilik’ suçlamaları ile yapılan operasyonda Keskin Holding’in sahibi Recep Ercan Keskin ile birlikte toplam 11 kişi gözaltına alındı.

   

  Edinilen bilgilere göre, merkezi İstanbul Etiler’de bulunan holdingin sahibi Recep Ercan Keskin bu sabah 05.00 sıralarında evinde gözaltına alındı.

   

  Soruşturma 1 yıldır sürüyor

  Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bir yıldır yürüttüğü soruşturmada önemli detayların yer aldığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, soruşturmanın merkezinde ise, holdinge bağlı Y. Akaryakıt dağıtım şirketi yer alıyor.

   

  Hayali ihracat nedeni ile yüksek miktarda KDV iadesi almak suçlamasının yer aldığı soruşturma dosyasına göre, söz konusu hayali ihracatı organize eden isimler arasında Recep Ercan Keskin’in yanı sıra, S. Ö., M. K., E. U. gibi isimler de bulunuyor.

  İddiaya göre şüpheliler, dağıtım belgesi kapsamında ithal ettikleri motorini piyasaya sundu. Ancak faturasız yapılan bu işlemlerde, söz konusu ürünün Tuzla’da asfalt üretiminde kullanılmış gibi gösterildi. Gerçekte ise, Tuzla’daki W. A. isimli firmaya fiziki olarak motorin girişi olmadı. Şirket, elindeki Dahilde İşlemle Belgesi ile ithal edilen ürün, ihraç edilmiş gibi gösterildi.

   

  Keskin’in başında olduğu holdinge bağlı şirketler, gayrimenkul ve akaryakıt sektöründe yoğunlaşıyor. Anılan şirketlere yönelik son aylarda çok sayıda icra takibinin de yapılmaya başlandığı öğrenildi.

   

  Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonun son yılların en büyük operasyonu olduğu ileri sürülüyor.

   

   

  Erdoğan’a övgü, istihdam çağrısına tam destek!

   

  Keskin Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ercan Keskin 16 Nisan referandumu öncesi yaptığı bir açıklamada Erdoğan’a övgüler düzmüştü.

   

  Recep Ercan Keskin, yeni Cumhurbaşkanlığı sistemi hakkında yaptığı açıklamada, “4 yıldır çok güçlüyüz ve yeni sistem gücümüze güç katacak” demişti. Büyük değişimleri büyük liderlerin yaptığını aktaran Recep Ercan Keskin, “Milli iradeyi güçlendirmek, 2023 hedeflerine ulaşmak için en iyi sistemin “Cumhurbaşkanlığı Sistemi” olduğuna inandığını söylemiş ve “Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan, yüzde yüz milli, yüzde yüz devletini ve milletini düşünen bir lider.” şeklinde konuşmuştu.

   

  Keskin Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Keskin son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istihdam çağrısına 5 bin kişi ile cevap vermiş ve   “2018 yılı ekonomik açıdan çok hareketli geçecek, iş dünyası bu hareketlenmeye hazırlıklı olmalı” demişti.


  Yorumlar  İlgili Haberler